رقابت قرآنی ۳۸۰ سمیرمی همزمان با سراسر کشور

صبح امروز ۳۸۰ سمیرمی در آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم اوقاف در شهرستان سمیرم همزمان با سراسر کشور شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سمیرم، صبح امروز همزمان با سراسر کشور، آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم اوقاف در شهرستان سمیرم با حضور ۳۸۰ شرکت کننده برگزار شد.
این آزمون که در امامزاده سلطان ابراهیم (ع) شهر سمیرم با حضور بیش از ۸۰ شرکت کننده و ۴ نقطه دیگر این شهرستان آغاز شد با حضور خوب شرکت کنندگان روبرو شد.
همزمان با سراسر کشور این آزمون در مسجد جامع حنا، مسجد طالقانی ونک، حسینیه سادات روستای سادات آباد و مسجد حضرت علی (ع) روستای رود آباد برگزار شد.
در این آزمون کوچکترین شرکت کننده ۷ سال بیشتر نداشت و بزرگترین شرکت کننده با بیش از ۴۰ سال تفاوت سنی در این رقابت شرکت کرده بود.
رئیس اداره اوقاف سمیرم در حاشیه این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۳۵۰ خواهر و ۳۰ برادر در ۴ گروه سنی در دومین طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند که آزمون شفاهی آنان از ۲۳ بهمن ماه تا ۸ اسفند ماه برگزار شده و امروز آزمون کتبی آنان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.
علی مبشری تصریح کرد: این آزمون در رده سنی ۷ تا ۱۲ حفظ جز سی قرآن کریم، رده سنی ۱۲ تا ۱۹ سال حفظ جز یک و سی ام قرآن کریم، در رده سنی ۱۹سال به بالا حفظ جزء یک، دو و سی ام و در رده سنی آزاد حفظ موضوعی قرآن کریم برگزار شده که در پایان به افرادی که موفق به قبولی در آزمون شوند گواهی نامه اعطا خواهد شد.
وی افزورد: در سال جدید ثبت نام برای برگزاری مرحله سوم آغاز می شود که پس از برگزاری کلاس ها و آزمون های شفاهی در اسفند ماه سال ۹۳ مرحله سوم آزمون کتبی نیز در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

azmonquran1 azmonquran2 azmonquran3 azmonquran4 azmonquran5 azmonquran6 azmonquran7

Go to TOP