همه چیز درباره ارز دیجیتال وی چین

اگر به صرافی ها مراجعه نمایید لیستی از رمز ارزهای مختلف را مشاهده خواهید کرد که هر کدام با توجه به اهداف خاصی عرضه شده اند و درصدد رفع مشکلی هستند. یکی از ارزهای دیجیتال که امروزه از آن استفاده زیادی می شود رمز ارز وی چین می باشد.

اگر به صرافی ها مراجعه نمایید لیستی از رمز ارزهای مختلف را مشاهده خواهید کرد که هر کدام با توجه به اهداف خاصی عرضه شده اند و درصدد رفع مشکلی هستند. یکی از ارزهای دیجیتال که امروزه از آن استفاده زیادی می شود رمز ارز وی چین می باشد.

آلت کوین وی چین بر روی شبکه بلاکچین فعالیت دارد و اطلاعات درست را ذخیره خواهد کرد. این ارز دیجیتال با استفاده از ردیابی هایی که دارد می تواند برچسب روی محصولات واقعی را حفظ نماید  و از تقلب در این راه جلوگیری به عمل آورد.

کالاهای تقلبی که تولید می شوند در سال ۲۰۱۷ خسارات زیادی را به بار آوردند  به همین علت بنیانگذاران این ارز دیجیتال به فکر ایجاد پلتفرم ضد تقلب وی چین افتادند. این ارز دیجیتال به اطمینان از اصلی بودن کالا کمک زیادی می کند.

وی چین چیست؟

به طور کلی می توان گفت وی چین یک دارایی دیجیتال به شمار می رود که از بلاکچین برای ساده سازی زنجیره تامین استفاده می کند. استفاده از این پلتفرم کار بسیار راحتی است. بلاکچینی که با عنوان وی چین ایجاد شده است یک هویت منحصر به فرد را برای محصولات در نظر می گیرد، بعد از آن مراحلی که پیش رو است را با استفاده از حسگرهای این شبکه ردیابی خواهند شد. کاربران می توانند از آلت کوین وی چین برای خریدهای خود نهایت استفاده را ببرند.

با استفاده از این پلتفرم شرکت ها از تقلب های ایجاد شده جلوگیری به عمل خواهند آورد و خریداران هم به اصالت کالاها اطمینان خواهند کرد. در سال ۲۰۱۸ پروتکل وی چین یک مین نت را راه اندازی کرد  که این پروتکل جدید وی چین تور نام گرفت، وی چین دارای دو آلت کوین اختصاصی است  که برای تراکنش ها و رای گیری مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه وی چین

در سال ۲۰۱۵ دو نفر از افراد خبره به نام جی ژانگ که مدیر ارشد ملی شرکت پی وی سی پین بود و سانی لو مدیر ارشد اطلاعات شکرت لوئی ویتون به خلق وی چین دامن زدند. سانی لو که در صنعت کالاهای لوکس تخصص داشت، توانست این تخصص را با فناوری بلاکچین ترکیب نماید و یک نرم افزار را برای مدیریت مراحل زنجیره تامین ایجاد نماید، همچنین سمت مدیر عامل وی چین را عهده دار شود.

تیم توسعه دهنده وی چین در سال ۲۰۱۷ این رمز ارز را در بستر بلاکچین اتریوم با نام VEN ایجاد می کردند و توانستند با این کار یک میلیارد توکن را به فروش برسانند. این توکن هایی که در بستر اتریوم ایجاد شده بودند بعد از این که ارز دیجیتال وی چین تور ایجاد شد با آلت کوین VET جایگرین شدند.

مهم بودن بلاکچین وی چین

با توجه به اینکه بلاکچین و ارز دیجیتال وی چین در چین عرضه شده اند روابط محکمی باهم دارند، شرکت هایی که در کشورهای دیگر راه اندازی شده اند به سختی می توانند وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند، دفتر این شبکه در سنگاپور قرار دارد، اما توانستند با همکاری شرکت فیوچر کپ دفتری را برای این شبکه در چین راه اندازی نمایند.

این پروژه با توجه به اهمیتی که دارد توانسته است با نهاد های دولتی چون ایمنی مواد غذایی و اتحادیه بهداشت حیوانات همکاری داشته باشد. از پلتفرم وی چین استفاده های مختلفی می شود که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

جلوگیری از جعل کالاها: همان طور که در مطالب بالاتر ذکر شد یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن وی چین شد جلوگیری از روی کار آمدن اجناس تقلبی بود. افراد زیای درصدد این هستند که با اجناس تقلبی که تولید می کنند ضربه محکی به اقتصاد کشورها وارد کند.

 راه اندازی شبکه ویچین و استفاده از آلت کوین ویچین باعث شده کلاهبرداری برای متقلبان بسیار سخت شود. زمانی که فردی به خرید کالایی در بستر بلاکچین وی چین می پردازد با ثبت کد رهگیری و موارد دیگری رو به رو می شود که نشان دهنده اصل بودن کالاها می باشد.

شرکت های مختلفی چون رنو برای رهگیری قطعات خودرو و  شانگهای وگایا برای رهگیری محصولات عرضه شده از این شبکه استفاده می کنند. شما می توانید هنگام خرید یک محصول از طریق ارز دیجیتال ویچین از صرافی Arzinja.com استفاده نمایید.

ایمنی محصولات غذایی: دستگاه ها و نرم افزارهایی که مبتنی بر اینترنت اشیا هستند می توانند در سرتاسر زنجیره تامین مثل وسایل حمل و نقل، غذا، انبارها و … کاربرد داشته باشند. با استفاده از راه حل هایی که وی چین ارائه کرده است و داده های زیست محیطی که در این دستگاه ایجاد شده اند می توان به صورت غیر متمرکز عمل ضد دستکاری را برای محصولات خود به انجام رساند.این راه حل را شرکت های غذایی مختلفی مثل شنژن یوهنگتای مورد استفاده قرا می دهند که باعث شده محصولات غذایی غیر قابل دستکاری باشند.

جلوگیری از منتشر شدن گاز کربن دی اکسید: یکی از کاربردهایی که شبکه بلاکچین وی چین دارد این است که به کاربران این امکان را می دهد که در طرح های حفاظت از محیط زیست شرکت نمایند. به عنوان مثال اگر خودرویی از گاز کربن دی اکسید کمتر استفاده نماید کاربران می توانند از سرویس های انرژی استفاده نمایند. امروزه شرکت تولید کنند خودرو چینی به نام BYD از این راهکار استفاده می کند.

ذخیره سابقه پزشکی: بسیاری از سوابق پزشکی که ثبت می شوند در سیستم سنتی به ثبت می رسند، اما امروزه با استفاده از شبکه بلاکچین ویچین و آلت کوین آن می توان این اطلاعات را در شبکه ویچین به ثبت رساند. استفاده از این سیستم ها برای نتیجه های آزمایشگاهی بسیار کارآمد می باشد. با استفاده از این پلتفرم اطلاعات بیمار در امنیت قرار می گیرد و تنها بیماران می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

شت کوین ها

 همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد بعد از عرضه بیت کوین رمز ارزهای مختلفی روی کار آمدند که بسیاری از آن ها از ارزش چندانی برخوردار نیستند. شت کوین به توکن هایی گفته می شود که بی ارزش هستند. این ارزهای دیجیتال زمانی که عرضه می شوند خود را با ارزش نشان خواهند داد و از قیمت بسیار کمی هم برخوردار هستند. بعد از گذشت مدتی قیمت این ارزهای دیجیتال بسیار زیاد می شود و کسانی که بر روی این رمز ارزها سرمایه گذاری کرده اند به سود قابل توجهی دست پیدا خواهند کرد، اما بعد از مدتی ممکن است ارزش این آلت کوین ها به صفر برسد، بنابراین ممکن است یک شبه کل دارایی خود را از دست بدهید.

 بسیاری از افراد بر این عقیده هستند رمز ارزی که از قیمت بالایی برخوردار باشد ارزش بیشتری دارد، اما باید بگوییم این افزایش قیمت ها تنها حباب محسوب می شود و بعد از مدتی قیمت آن ها بسیار پایین خواهد آمد.

Go to TOP