مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

مدیر اداره برق شهرستان سمیرم گفت:مردم با صرفه جویی در مصرف برق و گاز می توانند مانع از خاموشی های نا خواسته برق شوند

اکبر ترابی در گفت و گو با خبرنگار سمنا با اشاره به سرمای شدید هوا و افزایش مصرف برق و گاز در سطح کشور تصریح کرد: با توجه به میزان بالای مصرف گاز در کشور که موجب نرسیدن گاز به نیروگاه های تولید برق شده است با کمبود برق و قطعی های ناخواسته هرچند مقطعی مواجه هستیم که این موضوع با صرفه جویی مردم مرتفع خواهد شد.

ترابی با اشاره به فصل سرما و کوهستانی بودن شهرستان سمیرم متذکر شد: با توجه به این که در شهرستان سمیرم دمای پایین هوا را شاهد هستیم از خاموشی خانگی برق جلوگیری کرده ایم و این خاموشی ها را به بلوار ها و برخی از خیابان ها انتقال داده ایم.

مدیراداره برق شهرستان سمیرم خاطر نشان کرد : در این راستا امور برق شهرستان‌ها موظفند جهت مدیریت مصرف برق و  تامین بخشی از کمبود نیرو، روشنایی معابر، بلوارها، پارک‌ها و میادین را به میزان ۵۰ درصد کاهش داده و همچنین معابر شهری را در ابتدای شب با ۳۰ دقیقه تاخیر روشن و در بامداد با ۳۰ دقیق تعجیل خاموش نمایند.

وی یکی از اصلی ترین علل کمبود برق در این ایام را عدم استفاده از سوخت مازوت به علت آلایندگی بالای آن عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به نزدیک بودن برخی از نیرو گاه ها به شهرها استفاده از مازات با ممنوعیت بیشتری نسبت به گذشته مدیریت می شود و سوخت مصرفی برای تولید برق، گاز می‌باشد که با ورود به فصل زمستان تامین سوخت برای نیروگاه ها مشکلات خودش را دارد.

ترابی در ادامه با اشاره به قطع برق در بخش کشاوری و همکاری بخش های صنعتی در مصرف برق افزود: در طرح جدید شرکت ملی توزیع برق به شناسایی ادارت پرمصرف پرداخته ایم و به این ارگان ها و نهاد ها روش صحیح و بهینه را آموزش داده ایم تا بخش دیگری از پر مصرف های جامعه را به سمت مصرف هرچه بهینه هدایت کرده و از فصل سرما نیز عبور کنیم.

وی در ادامه افزود: مراکز و کارخانجاتی که دارای نیروگاه های دیزلی می باشند، موظفند ضمن بررسی و اطمینان از سلامت دیزلهای خود، با هماهنگی امور برق شهرستان ها،  نسبت به روشن نمودن آن اقدام نمایند.

ارائه تسهیلات برای نصب پنل های خورشیدی

وی درادامه از همشهریان عزیز درخواست نمودند، ضمن مدیریت بیشتر مصرف برق و گاز و کمک به عبور از این ایام،  با توجه به مصرف زیاد ماینرها و دستگاه های استخراج رمز ارز( بیت کوین)، مراتب را به امور برق شهرستان سمیرم به شماره ۵۳۶۶۵۱۸۰ اطلاع و از پاداش ویژه آن بهره مند گردند.

مهندس ترابی در بخش پایانی صحبت های خود افزود: طبق تفاهم نامه بسیج سازندگی و شرکت توزیع برق استان اصفهان، بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اعتبار جهت ایجاد پنل های خورشیدی خانگی از طریق بانک های عامل بصورت وام کم بهره در نظر گرفته شده است که علاقه مندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به بسیج سازندگی مراجعه و یا با شماره ۵۳۶۶۰۸۶۰ تماس حاصل نمایند.

Go to TOP