پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به ‌هزار و ۱۰۰ خانه روستایی در سمیرم

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی از اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به یک‌هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، اصغر سلیمی تصریح کرد: در جلسه اخیر کاری با معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن، وی قول داد این اعتبار بانکی به منظور مقاوم سازی، نوسازی واحدهای آسیب دیده و اتمام واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی اختصاص یابد.

به گفته وی ،به واحدهای ساختمانی محروم روستایی که هیچ آورده‌ای برای دریافت تسهیلات ندارند از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود که این مبلغ سال گذشته هشت میلیون تومان بود و در کنار آن هم به خانواده‌های روستایی نیز تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد و برای نوسازی و یا تکمیل واحدهای مسکونی روستایی نیز، ۳۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.
سلیمی گفت: علاوه بر این طبق تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق مهر ایران امضا شده است، برای پرداخت این تسهیلات ۵۰ میلیارد تومان از طریق بنیاد مسکن و ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق صندوق مهر ایران تامین شده است.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شمار زیادی خانه روستایی و  شهری در سمیرم فرسوده، قدیمی یا آسیب‌دیده از سیل، زلزله و دیگر عوامل است و باید بهسازی و تعمیر شود.

وی با بیان اینکه مسکن روستایی ظرافت‌ها و ظرفیت‌های خاص خودش را دارد، خاطر نشان کرد: مردم سمیرم دل در گرو زندگی خوداتکایی و خودکفایی روستایی و بومی دارند و خانه نیز محلی برای تلاش و فعالیت‌های جانبی آنها محسوب می‌شود.

سلیمی تصریح کرد: توجه به مقاوم‌سازی، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از اولویت‌های مهم کشور برای توسعه روستاها و روستاییان است که در برنامه ششم توسعه نیز  به آن اشاره و توجه شده است.

وی همچنین اختصاص سه ‌هزار واحد مسکن محرومان به استان اصفهان را یادآور شد و گفت: از این تعداد ۳۷۰ واحد به سمیرم اختصاص یافت و بخشی از واحدها نیز به نهادهای حمایتی سمیرم و بخش پادنای بزرگ تعلق گرفت.

شهرستان سمیرم با اشتغال ۹۰ درصدی مردم در بخش کشاورزی دارای چهار بخش، ۶ شهر و ۱۵۰ آبادی و روستاست و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ ایرنا

Go to TOP