بهره برداری از ۴ اقامتگاه بومگردی در شهرستان سمیرم

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری سمیرم از افتتاح و بهره برداری طرح‌های گوناگون بوم‌گردی و گردشگری در این شهرستان خبر داد.

سعید سلمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سمنا تصریح کرد: این طرح‌ها همزمان با روز جهانی و هفته ایرانی گردشگری در روستاها و بخش‌های مختلف سمیرم افتتاح می‌شوند.

به گفته وی، برند سمیرم سرزمین هزار چشمه بعنوان مقصد طبیعت‌گردی استان اصفهان تثبیت شده و رویکردها به صنعت سودمند گردشگری طی سال‌های اخیر در این خطه تغییر کرده است.

وی افزود: همین تغییر نگاه عامه مردم و سرمایه‌گذاران باعث شده شاهد استقبال از طرح‌های متنوعی در این صنعت پاک و درآمدزا باشیم.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری سمیرم با بیان اینکه در سال‌های اخیر نگاه به گردشگری و توسعه این صنعت از سوی مسئولان و بخش خصوصی متفاوت از گذشته بوده است، گفت: آنها تمام توان و تلاش خود رابکار بسته‌اند که بتوانند در توسعه این صنعت نو ظهور نقشی داشته باشند.

سلمانیان بیان کرد : ایجاد زیرساخت‌ها و ساماندهی جاذبه‌های گردشگری، شناسایی و معرفی جاذبه‌ها و مناظر بکر طبیعی و گردشگری، احداث اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی، ایجاد وتوسعه کمپ‌های روستایی و عشایری و مرمت بناهای تاریخی نمونه‌های بارزی ازاین قبیل فعالیت‌ها است.

وی تکمیل و بهره برداری فاز اول زیرساخت مجموعه فرهنگی، سیاحتی و زیارتی شاه جعفر در بخش مرکزی سمیرم را از برنامه‌های این هفته اعلام کرد وگفت: ساخت و سازهای در این مرحله از محل اعتبارات متوازن توسط اداره میراث فرهنگی تامین شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری سمیرم ادامه داد: در همین هفته از ۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی در سطح شهرستان از جمله شهر ونک، روستاهای هدف گردشگری خفر، نرمه و روستای ملی صنایع دستی مهرگرد بهره برداری خواهد شد.

سلمانیان با تقدیر از سرمایه‌گذاران و مدیران فعال در حوزه گردشگری بویژه در حوزه گردشگری روستایی اشاره داشت و افزود: تلاش داریم با تشکیل کارگروه گردشگری راهکارهای توسعه گردشگری روستایی در دوران شیوع کرونا، تسهیل گری و رفع موانع سرمایه‌گذاری در این حوزه را بحث و بررسی کنیم تا در سال جهش تولید عملکرد بهتری داشته باشیم.

به گفته وی، امسال با وجود شیوع ویروس کرونا فضای مجازی عهده دار بیشتر کارها و تبلیغات صنعت گردشگری است و ضروری است گروه‌ها و سمن‌ها پررنگتر در این فضا فعالیت کنند و شهرستان و جاذبه‌های آن را به دیگر نقاط کشور معرفی کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی وگردشگری در پایان با بیان اینکه در سالهای اخیر نگاه به گردشگری و توسعه این صنعت از سوی مسئولان و بخش خصوصی متفاوت تر از گذشته می باشد افزود:تمام توان و تلاش خود را بکار خواهیم بست تا با یاری خداوند و مشارکت همشهریان عزیز گامی موثر در راستای توسعه صنعت گردشگری و به تبع آن توسعه شهرستان برداریم.

انتهای پیام/ طایی

Go to TOP