فرماندار سمیرم:

تامین آب و مخابرات شهرک صعنتی سمیرم یک ضرورت است

محمدرضاعسگریان فرماندارسمیرم گفت:سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، خواسته عمومی می باشد ونیازمند همکاری همه مسوولان بویژه سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرنگار سمنا، محمد رضا عسگریان در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی سمیرم در فرمانداری این شهرستان دو مشکل عمده شهرک صنعتی سمیرم را تامین آب آشامیدنی و تاسیسات مخابراتی آن عنوان کردو ازسازمان‌های مربوطه خواست تا بامطالعه کارشناسی نسبت به تامین این دو زیرساخت مهم در این محل اقدام کنند.

عسگریان خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، خواسته عمومی است واین خواسته درکنار توجه به مسائل زیست محیطی و اقلیم کشاورزی سمیرم باید مورد نظر و مطالعه کارشناسانه در هر بخش بویژه صنعت وتولیدات کارخانه‌ای باشد.

فرماندار سمیرم، به اعطای تسهیلات باسود پایین به متقاضیان ایجاد اشتغال در روستاها وشهرهای با جمعیت ۱۰ هزار نفر اشاره کرد و افزود: استفاده از این تسهیلات دربخش‌هایی از شهرستان به رونق بخش اقتصادی خواهد انجامید.

وی با تاکید براینکه سمیرم درمقایسه باسایر شهرستان‌های استان اصفهان محروم مانده است،ادامه داد: بخشی از این محرومیت باتوجه به کشاورزی بودن منطقه ودوری ازمرکز استان روی داده اما راکد ماندن چند واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی نیز دلایلی دارد که باید بررسی و مرتفع شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: تک محصولی بودن سیب درختی، یک آسیب برای سمیرم است که سبب بی‌توجهی به سایر بخش‌ها شده است.

محمدجواد بگی بعداز شنیدن مشکلات تولیدکنندگان وصنعتگران سمیرمی بر پیگیری و رفع موانع موجود درشهرک‌های صنعتی تاکید کرد و گفت: اگر مسوولان محلی همکاری کنند شرکت شهرک‌های استان اصفهان این آمادگی را دارد تا با دقت و کار کارشناسی  دومین «شیمی پارک» استان را در سمیرم افتتاح کند.

وی با اعلام اینکه مراحل نخست عملیات ساخت منطقه صنعتی پادنای بزرگ سمیرم آغاز شده است، بیان داشت:  ۱۲ واحد صنعتی در این محل استقرار خواهند یافت.

بگی افزود: سمیرم شهرستانی، کشاورزی وگردشگری است بنابراین عمده صنایع و خدمات مستقر در این منطقه نیز باید در این بخش‌های پربازده اقتصادی فعال شوند.

۱۰ واحد در ناحیه و ۳۰ واحد در منطقه صنعتی سمیرم فعال هستند.

در شهرک صنعتی ۳۵ هکتاری صنعتی سمیرم ۲۰ واحد غیرفعال و ۱۷ واحد راکد هستند که تنها جواز تأسیس و زمین گرفته‌اند و هیچگونه فعالیتی ندارند.

همچنین در ناحیه صنعتی و در۱۷ هکتار زمین این ناحیه نیز ۱۵ واحد غیرفعال وجود دارد و ۱۰ واحد راکد و بدون کارایی رها شده‌اند.

Go to TOP