حضوراتباع غیرایرانی درسمیرم ممنوع است

علی رضافخری زاده معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری سمیرم گفت: حضور و فعالیت اتباع خارجی در این شهرستان ممنوع است.

به گزارش خبرنگار سمنا، فخری‌زاده در جلسه بررسی مشکلات حضور اتباع غیر ایرانی در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: حضور این افراد در ۹ شهرستان استان اصفهان ممنوع اعلام شده که سمیرم نیز یکی از همین مناطق است.

به گفته وی، بیشترین آمار فعالیت اتباع غیرایرانی در بخش پادنای بزرگ سمیرم است که عمدتا در کارهای کشاورزی و باغداری حضور دارند.

معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری سمیرم با بیان اینکه عمده باغ‌های این شهرستان در دو بخش پادنا و پادنای بزرگ واقع شده است، افزود: گروه‌های گشت و شناسایی، این افراد را جمع‌آوری به استانداری‌ها معرفی خواهند کرد.

فخری‌زاده گفت: این گروه‌ها از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده و از ابتدای سال جاری تا به امروز ۲۲ مورد بازرسی، گشت زنی و شناسایی اتباع غیرایرانی را در کارنامه خود داشته‌اند.

وی به نزدیک شدن فصل برداشت و برچیدن سیب‌های گلاب در سمیرم اشاره کردو وگفت:بکارگیری کارگران سیب‌چین از بین این افراد ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

معاون فرماندار سمیرم ادامه داد: همه سرکارگران و بهره‌برداران باید از کارگران ایرانی برای برچیدن سیب های درختی در هر چهار بخش شهرستان استفاده کنند.

فخری‌زاده بیان داشت: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا استفاده از کارگران نیز باید با رعایت دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی همراه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری سمیرم از نیروهای انتظامی مستقر در این شهرستان خواست برای شناسایی و جمع‌آوری اتباع خارجی با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری کنند.


به گزارش سمنا، بکارگیری یا نگهداری اتباع غیرایرانی، روزانه سه میلیون و ۱۸۰ هزار ریال جریمه نقدی در پی دارد.

انتهای پیام/ فاطمه طایی

Go to TOP