تیر خلاص دادستان اصفهان به شایعات قتل “بی تو”/تیر دشمنان انقلاب به سنگ خورد

سرانجام پس از تحقییقات گسترده دادستان اصفهان از واقعیت قتل مهدی نیکبخت پرده برداری کرد.

به گزارش خبرنگار سمنا، چندی است که در فضای مجازی و حقیقی کشور نام یک نفر بیش از پیش به گوش میرسد که بیش از پیش در مرکز توجهات رسانه های داخلی و خاریجی قرار گرفته است.

مهدی نیکبخت، کارشناس ارشد رشته فلسفه بوده و به دف نوازی شهرت داشته است. مهدی نیکبخت متولد سال ۱۳۵۸ و با نام هنری بی تو فعالیت می کرد که متاسفانه در روز های اخیر به قتل رسیده است.

رسانه های مختلف به ویژه رسانه های معاند که با نیت ایجاد تشنج در جامعه اخبار میلی خود را منتشر می کنند اینبار نیز بیکار نبودند و در اولین روز اعلام این واقعه دلایل متعددی همچون مسائل دینی مذهبی، سیاسی و انقلابی را علت کشته شدن این شخص اعلام کردند و با این کار خود را دوباره بر سر زبان ها آوردند تا نام خود را سر تیتر شبکه های اجتماعی کنند.

نکته قابل تامل این اخبار منتشر شده این است که با توجه به اخبال اعلام شده از جانب این رسانه ها قاتل و افرادی که مقتول را به باغ دعوت کرده اند اهل هرمز بوده اند.

اما واقعیت موضوع جور دیگری است که دادستان عمومی انقلاب اصفهان امروز درباره آن با خبرنگاران صحبت کرده است.

دادستان اصفهان در جمع خبرنگاران علت این قتل را مسائل شخصی و مشکلاتی اعلام کرد که بین قاتل و مقتول طی چندسال بوده است.

علی اصفهانی امروز (یکشنبه، ۲۵ خرداد) در جمع خبرنگاران، درخصوص قتل مهدی نیکبخت معروف به بی تو، اظهار کرد: در ساعت ۳ بامداد ۱۸ خرداد گزارشی به مراجع انتظامی اعلام و وقوع قتلی اطلاع داده شد.

وی با اشاره به حضور بلافاصله بازپرس دادسرای سمیرم در محل و شروع تحقیقات متذکر شد: پلیس جنایی و پزشکی قانونی در صحنه حاضر شده بررسی های لازم را انجام دادند.

دادستان اصفهان با بیان اینکه خانمی همراه مقتول که ظاهرا نامزد او بوده اعلام می کند شخصی او را به قتل رسانده و متواری شده، گفت: با تحقیقاتی که انجام می شود ظرف ۲۴ ساعت قاتل دستگیر می شود.

وی با اشاره به انگیزه شخصی دخیل در این قتل خاطر نشان کرد: اگر در ادامه تحقیقات علت دیگری در این رابطه مشخص شود حتما اعلام خواهیم کرد.

به گزارش سمنا صحبت ها و مطالب موجود در فضای مجازی حاکی از مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی بوده است که دادستان اصفهان در این رابطه نیز آب پاکی را بر روی دست شایعه سازان ریخت.

علی اصفهانی در اینباره گفت: در رابطه با مصرف مواد مخدر از سوی قاتل تا این لحظه تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد مصرف مواد مخدر علت قتل نبوده است.

وی همچنین با اشاره به نحوه قتل این شخص افزود کرد: نحوه قتل با استفاده از سلاح سرد دشنه مانندی بوده است که به گلوی مقتول زده شده اما این ضربه در حدی نبوده است که سر مقتول جدا شود.

دادستان اصفهان در رابطه اخبار منتشر در باره فرقه ای بودن انگیزه این قتل نیز که در فضای مجازی بسیار داغ است شایعات را از میان برداشت و دست رسانه های معاند را که هدف آن‌ها تخریب ایران و اسلام است را رو کرد.

اصفهانی با تاکید براینکه هیچ وابستگی از سوی مقتول به فرقه و گروهی اعلام نشده، گفت: انگیزه قاتل این موارد نیز نبوده و تا این لحظه انگیزه شخصی بوده است.

وی قاتل را فردی ۴۰ ساله معرفی کرده است که پیش از این حادثه رفت و آمد و دوستی داشته اند.

دادستان اصفهان با بیان اینکه قاتل ظرف ۲۴ ساعت دستگیر و بازداشت موقت است، گفت: نامزد مقتول چون شبهه معاونت در قتل از سوی او وجود دارد الان بازداشت است.

به گزارش سمنا، شهرستان سمیرم دارای سه قومیت ترک، لر و فارس بوده که از سالیان دراز به عنوان شهری مهمان دوست و خون‌گرم شناخته شده است و این حادثه هیچگونه ارتباطی با مردم شهرستان سمیرم ندارد.

تنها ارتباط این قتل با شهرستان محل وقوع حادثه است که متاسفانه نام شهرستان را در کنار واژه قتل به نمایش گذاشته و سایه تیره ای بر فراز نام زیبای هزار چشمه کشیده است.

انتهای پیام/ قائم مقامی

Go to TOP