صنایع دستی در مسیر اشتغال زایی/ تصویر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمیرم از اشتغال زایی ۳۱ نفره با افتتاح دو کارگاه بافته های داری در سمیرم خبر داد.

سعید سلیمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سمنا از شهرستان سمیرم با اشاره به تلفیق هنر های دستی به ویژه بافته های داری با زندگی مردم شهرستان سمیرم تصریح کرد: با توه به همسو بودن هنر و زندگی در شهرستان سمیرم با همکاری هنمندان سمیرمی دو کارگاه صنایع دستی در رشته بافته های داری برای اولین بار در مرکز سمیرم افتتاح و راه اندازی شد.

وی با اشاره بهاهمیت افزایش تولید و اشتغال در شهرستان سمیرم افزود: اشتغال زایی صورت گرفته توسط این دو کار گاه به صورت مستقیم بالغ بر ۲۱ نفر و غیر مستقیم بالغ بر ۱۰ نفر بوده است که به دنبال افزایش و گسترش این تعداد هستیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هزینه اولیه برای راه اندازی این دو کارگاه را بالغ بر چهارصدو ۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خوشبختاه پیشکسوتان و فعالان قدیمی این حوزه برای آموزش و تقویت این هنر پا به میدان گذاشته اند.

وی با اشاره به همکاری پیشکسوتان این حوزه برای آموزش و زنده کردن این حرفه متذکر شد: این اقدام پیشکسوتان برای آموزش جوانان خوش ذوق باعث شده است تا این هنرمندان جوان کار را به صورت تکنیکی و استاندارهای روز انجام بدهند و همچنین موفق به کسب نشان ملی شوند.

سلیمانیان سمیرم را دارای پتانسیل برای تغییر به شهر جهانی بافته های داری معرفی و متذکر شد: با همکاری هنرمندان و سایر مسئولان شهرستان در آینده ای نزدیک می توانیم به عنوان شهر جهانی بافته های داری در سطح دنیا معرفی شویم.

وی از حمایت های مادی و روانی این ارگان برای تقویت این رشته صحبت کرده و گفت: اگر هنرمندان همکاری کنند ما نیز در بحث وام، تسهیلات مناسبی را فراهم و با آنها نهایت همکاری را می‌کنیم.

به گزارش سمنا همزمان با هفته میراث فرهنگی و صنایع دستی از فعالان این حوزه تجلیل و قدر دانی شد.

Go to TOP