اختصاصی سمنا

قدم زدن اجباری سمیرمی ها در خیابان

حضور مردم در خیابان ها و خالی بودن پیاده رو ها از عابران پیاده امروز زیر ذره بین سمنا قرار گرفته تا خود شهروندان دلیل قدم زدن در وسط خیابان ها را بازگو کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سمیرم، عبور و مرور شهروندان سمیرمی در خیابان های مشکلی شده بر مشکلات خیابان های باریک این شهر که این روز ها تحمل حضور خودروها را نیز ندارد و کوچکترین پارک نامناسب خودروها یا حضور خودروهای بزرگ در شهر ترافیک را میهمان این شهر می کند.

آنچه باعث شده است که شهروندان سمیرمی خطرات جانی را قبول کرده و بجای انتخاب پیاده رو همگام با خودروها در خیابان ها قدم بزنند سوال ما از برخی شهروندان بود که پاسخ های آنان را در ادامه با هم مرور می کنیم.

خانم محمدیان  یکی از همشهریان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: به روشنی مشخص است اولین دلیل و شاید بزرگترین دلیلش کم عرض بودن بیش از حد پیاده روها است که متأسفانه استفاده نابه جا و غیرمجاز مغازه داران از پیاده روها این مشکل را دو چندان کرده است و دیگر جایی برای رفت و آمد باقی نمی ماند.

پیاده رو (1)

آقای قائم مقامی یکی از فرهنگیان سمیرم  نیز گفت: چطور می شود با این پیاده روهای خراب، موزاییک های شکسته در پیاده رو راه رفت. چند روز پیش خانمی را همراه کودک خردسالش دیدم که به دلیل وضعیت نامناسب پیاده روها، فرزند خردسالش به زمین افتاد و دست و پاهایش زخمی شد.

پیاده رو (2)

افشاری خبرنگار شهرمان در این باره بیان کرد: متأسفانه خرابی و نامناسبی پیاده روهای سمیرم سالیان سال است که همچنان خودنمایی می کنند و کسی به آن توجه نمی کند بخصوص در پاییز و زمستان که آب در لایه های زیرین موازیک های شکسته جمع می شود و باید خیلی آهسته حرکت کنیم و حواسمان جمع باشد تا لباس هایمان با آب و گل نشود.

امامی یکی از دانشجویان سمیرمی  نیز با انتقاد شدید از برخی مسئولان گذشته با اشاره به اینکه ساخت و سازه های جدید در سالیان اخیر رخ داده است ولی متأسفانه هیچ گونه نظارتی برای عقب نشینی این ساختمان ها در راستای عریض شدن پیاده رو ها صورت نگرفت.

پیاده رو (4)

عباسی با اشاره به سد معابر سمیرم گفت: سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز آن‌ها از میادین و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و کار ممنوع و شهرداری طبق قانون مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن مذکور به وسیله مأموران خود اقدام کند.

وی افزود: اجرای این قانون در زمان مقطعی و زودگذر بدون شک تاثیری زودگذر داشته و پس از مدتی دوباره وضعیت سابق باز خواهد گشت و برای بازگشت حق مردم به خودشان شهرداری باید بدون تعارف و تبعیض این کار را بصورت مداوم ادامه دهد.

پیاده رو (3)

جعفرزاده شهردار سمیرم در گفت و گو با خبرنگار ما مشکل پیاده رو ها را کمبود تخصیص بودجه و بافت کوهستانی دانست و گفت: زیر سازی و بهبود پیاده رو در دستور کار سال جدید قرار دارد که امیدواریم با همکاری مردم وضعیت نابسامان تا حدودی حل شود.

 

پیاده رو1 (2)

پیاده رو (5)

پیاده رو1 (1)

 1. عالی بود! امیدواریم این مشکل حل بشه البته نیاز به همکاری خود مردم و عقب نشینی در ساخت و سازها داره….

 2. در پیاده رو تنگ و یا پیاده رویی که موزائیک های شکسته دارد می شود راه رفت اما در پیاده روهایی که مغازه داران بساط پهن کرده اند، مشتریان نانوایی ها مسدودش کرده اند یا عده از جوانان بیکار شهرمان دور هم جمع هستند نمیشود قدم گذاشت.
  مجبوریم از خیابان استفاده کنیم و خودمان هم خسته ایم و ناراضی
  قابل توجه مسئولان ….

 3. علی طائی گفت:

  سلام
  متن خوبی بود اما مردم ما عادت کرده اند مکان هایی که پیاده رو مناسب دارد هم در خیابان حرکت کنند

 4. bahar گفت:

  سلام و سپاس از اینکه به مشکلات مردم هم میپردازید
  امیدوارم سایر مشکلات هم منتشر شود

 5. محسن گفت:

  سلام بر سمنا
  خوشحال کنندست که دوباره لینک نظرات فعال شد ممنون
  اما یکی دیگر از دلایل عبورنکردن از پیاده رو ها اشتباه گرفتن بعضی آقایون با خیابان هست ، محل پارک اتومبیلشون دم در منازلشونه!!!! محل عبور موتورسیکلت هاست !!!!!!!! محل تخلیه بار مغازه هاست!!!!!!!!!
  خب نمیشه از همین اندازه پیاده رو خوب هم استفاده کرد(هرچند کم هستند)

 6. سمیرمی گفت:

  یعنی میگید امیدی هست که ی روزی برا نوه نتیجه های ما این سمیرم شکل شهر به خودش بگیره
  پیاده رو پارک خیابون درست من که فکر نکنم

 7. سلام با تشکر از شما
  جالبه که تمامی مسولین شهرمون روزانه صدها مورد از این مشکلات را به عینه جلوچشماشون میبینند ولی هیچ تکونی به خودشون نمیدند …..
  نمیدونم چراااااااااااا………؟؟؟؟؟؟
  شایدم واقعا چشمشون به دیدن این همه مشکلات عادت کرده…….!!!!!!!!!!

 8. سلام و درود بر سایت خبری سمنا
  ایول همیشه همینطوری کار کن
  این گزارشا خیلی خوبه و امیدوارم همیشه اینطوری صدای مردم به مسئولان برسونی (حتی اگر به مزاجشون خوش نیاد و ناراحت بشن هم نترس … )
  بقول خودت سمنا صدایی از سمیرم پس ببینم چکار می کنی

 9. سمنا تا وقتی مسئولان شهرمون توی شهرای دیگه زندگی می کنند نخواهند فهمید مردم این شهر چه می کشند.
  باید مسئولان ما از ما باشند تا شاید در این شهر اتفاقاتی خوب رخ دهد

 10. وحید گفت:

  خسته نباشین بچه های سمنا -مسئولین مرتبط با این موضوع هر روز خودشون نظاره گر این تخلفات هستند ولی بی اعتنا از کنارشون میگذرن لازم میدونم شهرداری که مجری برخورد با این موضوع می باشد به پشتوانه دستگاه قضایی و انتظامی شهر نسبت به برخورد قاطع با واحد های صنفی بخصوص ((صنف میوه فروشان و نمایشگاههای خودرو))اقدام نماید

 11. با سلام و عرض و ادب
  به نظرمن از پیاده رو استفاده نکنید!!!!!!!!بخصوص در فصل زمستان، چراکه برای این کار دلیل دارم بنده دانشجوی کارشناسی بودم دریکی از روزهای زمستانی از پیاده رو ی شهدا میرفتم به دانشگاه که تعدادی از دلاورمردان شهرمون کنار مغازه نشسته بودند من ازکنارشون داشتم رد می شدم که پام رفت رو یک موزاییک که زیرش آب جمع شده بود خلاصه آب پاشید رو شلوار یکی از عزیزان تا اومدم معذرت خواهی کنم یه سیلی توسرما زد تو گوشمون گفت مگه کوری .
  پس اگه……

 12. سجاد گفت:

  اگه این کارا رو نکنید از کجا ملت بفهمن سمیرمی هستین

 13. باسلام دوستان
  سپاس از این تصاویر زیبا و گزارش خوبتون بچه های سمنا من با نظر مهندس احمد موافقم و اگر ذهنم یاری بده یکی از اعضا شورای شهر طرح آسفالت رنگی که در بعضی از شهرهای اروپا انجام شده را مطرح کرده بودند ولی ایکاش به بودجه شهرمان هم نگاه میکردند ما به همین موزائیک هم راضی هستیم

Go to TOP