آموزش های عمومی در جامعه همواره موثر بوده اند

کارشناس و مدرس دوره های مشاوره و راهنمایی در سمیرم گفت: آموزش های عمومی در جامعه به تفکیک برای هر بخش لازم و همواره اثرگذار بوده است.

روح الله آقالر در اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، محصولات خانگی و صنایع دستی در بیت العباس سمیرم، اظهار داشت: نظام مند بودن آموزش ها بویژه در بخش اقتصادی کمک کننده خانوارها و مدیریت بهتر زندگی برای آنان است.

به گفته وی، کارآفرینی و سرمایه گذاری نقش محوری در مسیر دستیابی به توسعه پایدار دارد و از مهمترین عوامل مقابله با معضل بیکاری محسوب می شود از همین رو خانواده ها نیز باید در این مسیر گام هایی بردارند.

مدرس دوره های مشاوره و راهنمایی در سمیرم خاطر نشان کرد: بهره گرفتن از فناوری های روز در کنار مشاغل سنتی و خانگی هر کدام به نوعی کمک به معیشت خانواده ها است.

آقالر با اشاره به ضرورت اولویت بندی هر خانواده با توجه به ظرفیت و توان مالی و تحصیلی خود، تصریح کرد: بیکاری فارغ التحصیلان در سطوح مختلف تحصیلی یک معضل است اما اگر موضوع را از زاویه ای دیگر به غیر از پشت میز نشینی نگاه کنیم آن وقت می توانیم کارهایی را انجام دهیم که افق های روشن تری هم برایمان دارند.

وی ادامه داد: سیب درختی به عنوان تک محصول مهم سمیرم تنها تولید و به فروش می رسد اما چرخه تولیدات محصولات جانبی آن در این شهرستان وجود ندارد و همین می تواند بخش بزرگی از چرخ اقتصاد محلی را بچرخاند.

مسوول بسیج سازندگی سپاه ناحیه سمیرم نیز در ادامه گفت: امسال استقبال خوبی از نمایشگاه انجام شد و همکاری بانوان در این رابطه بهتر بود.

سروان پاسدار مسعود قربانی اظهار داشت: دو سال قبل نیز مشابه این نمایشگاه در همین مکان برگزار شد و امسال به تجربه بهتری شاهد رونق بیشتر غرفه ها، خریداران و خلاقیت ها بودیم.

وی گفت: غرفه داران برتر نمایشگاه می توانند برای دریافت تسهیلات حمایتی به بسیج سازندگی مراجعه کنند و کسب و کار خود را رونق بخشند.

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با فعالیت ۱۴ غرفه از شهرها و روستاهای مختلف سمیرم از هر چهار بخش مرکزی، پادنا، وردشت و پادنای بزرگ به مدت یک هفته برپا شده بود.

Go to TOP