رقابت آینده شهرها برای جذب توریست است

مدیرکل دفتر امور شهری و شورای‌های استانداری اصفهان با بیان اینکه رقابت شهرها در آینده برای جذب توریست است، گفت: مدیرانی که بخواهند برای مردم و در جهت رضایت آنان کار کنند باید به دنبال ایجاد امید و پویایی اقتصادی باشد.

به گزارش خبرنگار سمنا، علی‌اصغر ذاکری‌هرندی امروز(شنبه) در مراسم تودیع و معارفه شهردار سمیرم با بیان اینکه شهرداری نهادی دولتی و خودکفا است، اظهار کرد: مبالغی که از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها تخصیص داده شده، برای افزایش رفاه عمومی و ارایه خدمات بهتر به مردم بوده است.

وی با اشاره به جایگاه شهرداری‌ها در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، تصریح کرد: در حال حاضر در کشور بالغ بر یک‌هزار و ۲۴۰ شهرداری وجود دارد که تعدادی از آن‌ها به خود کفایی رسیده و بدون اتکا به دولت و فشار بر مردم فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شورای‌های استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای کارآفرینی باید جست‌وجو و تلاشی مضاعف انجام شود تا بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها به میدان بیاید، اگر شهرداران در دفاتر خود بنشینند منتظر سهم درآمد ارزش‌افزوده باشند در اجرای طرح‌ها موفق نخواهند بود.

ذاکری‌هرندی گفت: شهرداری، شورای شهر و ارگان‌های مربوطه باید با تشکیل اتاق فکر از فرصت‌های موجود بهره‌برداری کنند.

وی با اشاره به موقعیت مناسب سمیرم در حوزه گردشگری، یادآور شد: شهرداران باید آینده‌نگر باشند و از همه امکانات موجود به خوبی بهره ببرند و برای آیندگان میراثی مناسب به جا بگذارند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شورای‌های استانداری اصفهان عنوان کرد: از مهمترین وظایف شهرداران برندسازی برای شهرها است و در این زمینه سمیرم با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی در کشور و حتی آسیا و اروپا شناخته شده است.

ذاکری‌هرندی با بیان اینکه شهردار باید دارای قدرت مدیریت و هوشمندی کافی باشد، اظهار کرد: نگاه سنتی و به‌دور از تکنولوژی روز موفقیتی به دنبال ندارد، همانطور که کشورهای اطراف از صنعت توریست درآمدی به اندازه صادرات نفت دارند، باید تلاش کنیم تا از شرایط طبیعی و تاریخی موجود بهترین استفاده بشود.

وی با اشاره به اهمیت آینده‌نگری در مدیریت شهری تصریح کرد: باید توجه کنیم که آیندگان چه نیازهایی دارند و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شورای‌های استانداری اصفهان با بیان اینکه در آینده رقابت شهرها برای جذب توریست است، خاطرنشان کرد: مدیرانی که بخواهند برای مردم و در جهت رضایت آنان کار کنند باید به دنبال ایجاد امید و پویایی اقتصادی باشد.

محمدرضا عسگریان نیز با اشاره به نبود منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌های این شهرستان اظهار کرد: علاوه بر نبود منابع پایدار درآمدی، شرایط جغرافیایی شهرستان از جمله شبیب تند موجود در معابر و کوچه‌ها و فصل کوتاه کاری، باعث شده تا تغییرات اساسی در این شهرستان به چشم نیاید.

وی با بیان اینکه با اشاره به استقبال قابل‌توجه دوستداران طبیعت از مناطق گردشگری این شهرستان، عنوان کرد: متاسفانه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان مناسب نیست و به همین دلیل لازم است مسئولان استانی نگاه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشند.

ادارات مرتبط با زیرساخت شهری با شهرداری تعامل کنند

رییس شورای اسلامی شهر سمیرم نیز با اشاره به وجود مشکلاتی در مدیریت شهریی سمیرم گفت: در سال های اخیر توانایی شهرداری برای رفع مشکلات شهری کم بوده که یکی از اصلی ترین دلایل آن کمبود منابع مالی است.

حسن شهبازی در ادامه افزود: امیدواریم ادارات همسو با شهرداری و مرتبط با زیرساخت های شهری همچون اداره آب و فاضلاب، گاز، تلفن و … در این مسیر با ما همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند تا بتوانیم در زمینه زیرساختی عملکرد بهتری داشته باشیم.

شهردار سابق شهر سمیرم نیز ضمن تشکر از همکاری مسئولان و مردم شهر سمیرم در مدت خدمتش در سمیرم گفت: طی این مدت در حوزه اداری شهرداری سمیرم به سازماندهی اداری در شهرداری پرداختیم که در این موضوع ۵ نفر کارگر و کارمند بازنشسته شدند.

حسینعلی صادقی همچنین به اجرای طرح پیاده رسازی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی این دوره توانستیم بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع پیاده رو سازی و جدول کشی را در حوزه شهر سمیرم انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به ترمیم و اجری دیواره ورودی شهر افزود: علاوه بر فعالیت در ورودی شهر در پارک دریاچه سمیرم نیز به میزان ۳۵۰۰ کامیون لجن برداری انجام شد که کمک خوبی در حوزه بهبود شرایط این پارک به شمار می‌آید.

گردشگری سمیرم توسعه پیدا می‌کند

کورش صابری شهردار جدید سمیرم نیز در این جلسه گفت: از جمله اهداف اجرایی شهرداری برای مدت فعالت من ارتقای سیمای ظاهری شهری است که در همین رابطه به بهبود وضعیت پارک ها نیز رسیدگی خواهد شد.

صابری با اشاره به وضعیت آسفالت شهر سمیرم افزود: آسفالت کشی و بهبود وضعیت معابر شهری سمیرم نیز یکی دیگر از برنامه های در پیش روی شهرداری سمیرم خواهد بود.

شهردار سمیرم خاطر نشان کرد: تکمیل و ادامه پروژه های نیمه کاره در سمیرم نیز دیگر برنامه شهرداری سمیرم خواهد بود تا پروژه‌های شهرداری به صورت کامل به اجرا برسند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت گردشگری برای شهر سمیرم متذکر شد: ما با ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاران و فعالان این حوضه و همچنین استفاده از نظرات متخصصان و مشارکت حداکثری مردم شهر سمیرم صنعت گردشگری و توریستی را توسعه خواهیم داد.

به گزارش سمنا، در این مراسم از خدمات حسینعلی صادقی تقدیر و کورش صابری به عنوان شهردار جدید سمیرم منصوب شد.

Go to TOP