حضور گردشگران ژاپنی در سمیرم+ تصاویر

طبیعت وشهر زیبای سمیرم، روستاها و عشایر قشقایی، میزبان میهمانانی از کشور ژاپن بود تا با لاله های واژگون، چشمه ساران زلال، اسبهای خوش نگار دره شوری، صنایع دستی رنگارنگ و کاروتلاش و لباس و موسیقی محلی، بارها وبارها تحسین گردشگران را برانگیزند و روزی پرخاطره و به یادماندنی را برای مهمانان خارجی رقم زنند.

به گزارش خبرنگار سمنا، چندسالی است که به همت اولین شرکت گردشگری شهرستان سمیرم گردشگران خارجی وداخلی به این شهرستان زیبا و مستعد می آیند و باجاذبه های متنوع طبیعی و فرهنگی آن آشنا می شوند.

 دیروز ۲۹اردیبهشت، طبیعت وشهر زیبای سمیرم، روستاها و عشایر قشقایی، میزبان میهمانانی از کشور ژاپن بود تا با لاله های واژگون، چشمه ساران زلال، اسبهای خوش نگار دره شوری، صنایع دستی رنگارنگ و کاروتلاش و لباس و موسیقی محلی، بارها وبارها تحسین گردشگران را برانگیزند و روزی پرخاطره و به یادماندنی را برای مهمانان خارجی رقم زنند.
در مصاحبه ای که با کمک مترجم این گروه با اعضای این تور داشتیم آنها از زیبایی های بی بدیل طبیعت شهرستان سمیرم صحبت کردند و آب و هوای شهرستان سمیرم را بسیار مطبوع دانستند.
از زندگی بی آلایش عشایری در شهرستان سمیرم که به صورت کوچرو در مناطق مخلف حضور داشتند تا زیبایی های اسب اصیل دره شویی که در سمیرم پرورش داده میشد آن‌ها را جذب خود کرده بود.
شرکت گردشگری ایلیاد قشقایی سمیرم بعنوان اولین شرکت گردشگری در سال ۱۳۸۵ در شهرستان سمیرم تاسیس وثبت شد واز بدو تاسیس باهدف معرفی جاذبه های فرهنگی و طبیعی شهرستان سمیرم تلاشهای فراوانی نمودتابا جذب وپذیرایی ازگردشگران داخلی وخارجی بتواندفرصتهای گردشگری شهرستان سمیرم را به خوبی معرفی کند.
حمید غنی درمورد موفقیت این شرکت کوچک گردشگری که برنامه های جذاب تورهای موفقش در حال تبدیل شدن به یک برند است، گفت: منابع خدادادی طبیعی و فرصتهای ارزشمند فرهنگی، مهمان نوازی واصالت مردم مهربان ودوست داشتنی شهرستان سمیرم می طلبید که در جهت توسعه ی گردشگری وایجاد فرصتهای جذب گردشگر و اشتغال آفرینی باتکیه برطبیعت بکرو جاذبه های فرهنگی و مردم شناسی وجاذبه های کشاورزی که جملگی برای طرفداران اکوتوریسم جذاب بودند، برنامه ریزی، تلاش وحرکت مستمر توام با شکیبایی داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: دراین زمینه از حمایت مسولین محترم ومتولیان گردشگری ومردم بزرگوار، فعالان فرهنگی وهنری شهرستان سمیرم که بسیار مشوق و همراه هستند ،کمال تشکر را دارم وامیدوارم این شرکت گردشگری در آینده ای نزدیک بتواند فعالیتها و برنامه های مدنظر را در راستای اهداف بلند مدت خود که درقالب شعار” بهره مندی تک تک خانوارهای سمیرم ازفرصتهای توسعه ی گردشگری” است؛ نزدیک شود.
مدیر شرکت گردشگری ایلیاد قشقایی افزود: ما باور داریم که در پرتو توسعه متوازن و خردمندانه ی صنعت گردشگری است که می‌توان همه ی اقشار جامعه را از فرصتهای اقتصادی آن برخوردار نمود و عدالت اجتماعی را در عمل اجرا کرد.
به گزارش سمنا، حمید غنی عضو هیئت مدیره ی شرکت تعاونی بزرگ کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستان و عضو جامعه ی فعالان حرفه ای بومگردی ایران نیز می باشد، معتقداست: برای رسیدن به آرمانها درمسیر توسعه ی گردشگری شهرستان سمیرم ، راه زیادی در پیش بوده و امیدواریم باهمراهی و همدلی جوانان و مردم بافرهنگ شهرستان سمیرم و حمایت بیش ازپیش مسولان ومتولیان امر توسعه ی گردشگری، بتوان در تحقق تبدیل شهرستان سمیرم به قطب گردشگری کشور ، نقش وسهم موثرخودرا ایفا نماییم.
Go to TOP