دیابت و فشار خون در جامعه امروزی شایع شده اند

تغذیه امروزی و مصرف غذاهای فست فودی موجب بروز مشکلات سلامت برای مردم می‌شود.

به گزارش خبرنگار سمنا، همزمان با فرا رسیدن هفته سلامت با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان و شبکه بهداشت درمان همایش هفته سلامت در دبیرستان نیرومند برگزار شد.

دکتر حمیدرضا رحمتی در این مراسم با اشاره به نامگذاری هفته سلامت باعنوان مراقبت های همگانی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت تصریح کرد: مراقبت های اولیه بهداشتی راهی برای دسترسی به سلامت است.

وی با اشاره به درمان گرایی مردمی افزود: مردم ما تمایل به درمان دارند و تا زمانی که بیمار نشوند به مراکز بهداشتی مراجعه نمی کنند.

رحمتی خاطر نشان کرد: بیماری هایی همچون دیابت و فشار خون در جامعه امروزی شایع شده اند که اصلی ترین نشانه آن بی علامتی آن است.

وی خاطر نشان کرد: مراقبت های اولیه بهداشتی شامل مراجعه به مراکز بهداشتی است نه مراکز درمانی.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سمیرم افزود: با اجرای طرح دعوت خواهی از اقوام توسط دانش آموزان، این افراد را به عنوام مروجین سلامت در شهرستان نشان خواهیم داد که قدم بزرگی برای افزایش مراجعه مردم به مراکز سلامت خواهد بود.

رحمتی در بخش پایانی صحبت های خود افزود: متاسفانه تغذیه امروزی و مصرف غذاهای فست فودی موجب بروز مشکلات سلامت برای مردم می‌شود.

محمد نادری رئی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمیرم نیز در این همایش با اشاره به اهمیت دانش آموزان در سلامت جامعه افزود: آموزش باید در سنین پایه همچون پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی انجام پذیرد تا نتیجه بهتر و کاربردی تری داشته باشد.

نادری در همین رابطه خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم به جامعه ای سلامت برسیم باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم و برای این هدف دونگی لازم را انحجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به تاثیر بسزای دانش آموزان در جامعه افزود: اگر این موضوعات را از مقاطع پایین انجام دهیم برای آن برنامه های بلند مدت داشته باشیم به خوبی می‌توانیم به هدف اصلی خود که پوشش همگانی سلامت است دست پیدا کنیم.

به گزارش سمنا در پایان این همایش زنگ سلامت نیز نواخته شد.

Go to TOP