تحقق شعار “رونق تولید” اشتغال جوانان و کاهش وابستگی به خارج را به دنبال دارد

نماینده شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بتوانیم شعر سال را عملیاتی کنیم هم جوانان ما می‌توانند شغل خودشان را داشته باشند و هم وابستگی ما به خارج از کشور کمتر خواهد شد.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سمنا با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان سال رونق تولید تصریح کرد: سال ۱۳۹۸ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نام گذاری شده که می‌توان گفت این موضوع با توجه به شعار سال های گذشته در حوزه اقتصاد کشور است.

نماینده شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به رویکرد آمریکا بر روی مسائل اقتصادی و فشار آن ها بر کشور در حوزه کار و معیشت مردم ما با شرایطی که درحوزه ارز و تبادلات بانکی به وجود آمده است تنها راه ما ایستادگی بر روی پا های خود است.

سلیمی در همین رابطه افزود: ما باید صنایع را راه اندازی کنیم و تولیدات خودمان را داشته باشیم.

وی با اشاره به خودکفایی کشور در صورت راه اندازی صنایع در کشور افزود: این موضوع موجب می شود تا ما محصولات را باقیمت کمتر از قبل به بازار عرضه کنیم و قیمت تمام شده برای مصرف کننده را کاهش دهیم.

نماینده شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صادرات نفت افزود: یکی از بهترین جایگزین های نفت برای بهبود چرخه اقتصاد در کشور تولید و استفاده از محصولات با کیفیت و برند داخلی است که این کار موجب ایجاد اشتغال می‌شود.

سلیمی با اشاره به کشور های موفق در این زمینه خاطر نشان کرد: کشور هایی همچون ژاپن، فرانسه، مالزی، کره جنوبی و ویتنام بدون وابستگی به خارج از کشور از تولیدات خود استفاده کردند که این امر موجب بهبود وحتی صادرات محصولات تولیدی آن ها به سراسر دنیا شده است.

وی با اشاره به این موضوع که  کشور ما نیز که در صنایع دفاعی و نظامی که پیشرفت ها خوبی داشته افزود:با توجه به پیچیدگی‌هایی که در حوزه صنایع موشکی وجود دارد، اگر ما بخواهیم در صنایع دیگر ورود پیدا کنیم با پیچیدگی کمتری به تولیداتی با کیفیت خواهیم رسید.

نماینده شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر بتوانیم شعار سال را عملیاتی کنیم هم جوانان ما می‌توانند شغل خودشان را داشته باشند و هم وابستگی ما به خارج از کشور کمتر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت ارز های خارجی در کشور افزود: در صورت اجرایی شدن این شعار سال ۱۳۹۸ قطعا صادرات برای تولیدکنندگان ما ارزش افزوده مناسبی را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در رابطه با شعار سال و نحوه عملیاتی شدن آن در سمیرم نیز به موضوعاتی اشاره و تصریح کرد: شهرستان سمیرم یکی از قطب های استان اصفهان است که در بخش کشاورزی ومعدن می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

سلیمی با اشاره به عدم رشد و ساخت مناسب زیرساخت ها در شهر سمیرم متذکر شد: اقدامات خوبی در حوزه ارتباطی با استان های همجوار انجام شده است که در سال جدید این موضوعات به بهره برداری خواهد رسید و اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات فراوان زیرساختی برای تولیدات شهرستان افزود:تولیدات دستی همچون گلیم، نمد، جاجیم و  محصولات بی‌نظیر گیاهان دارویی و همچنین  فراورده های دامی این شهرستان می‌تواند کمک خوبی در حوزه رونق تولیدات شهرستان داشته باشد.

Go to TOP