بهره‌برداری از ۲۴ خانه ورزشی در سمیرم

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمیرم گفت: در سال ۹۷ بالغ بر ۲۴ خانه ورزش روستایی در شهرستان سمیرم افتتاح شده است.

به گزارش خبرنگار سمنا، سیدمحمد رضا فلسفی در آیین تجلیل از ۲۶۰ ورزشکار و فعال حوزه ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به ایام الله دهه فجر اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری و پیگیری نماینده مردم سمیرم در سال ۹۷ بالغ بر ۲۴ خانه ورزش روستایی در شهرستان سمیرم افتتاح شده است.

وی افزود: امیدواریم این پیگیری‌ها در سال آینده نیز به خوبی پیش برود و شاهد اتفاقات بهتر باشیم.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمیرم با بیان اینکه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی در این شهرستان در حوزه گردشگری وجود دارد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستای خفر یکی از مناطق ییلاقی استان اصفهان بوده که به علت موقعیت مکانی بسیار مناسب برای صعود به قلل رشته کوه دنا است و همین موضوع توجه کوهنوردان زیادی را به این منطقه جلب کرده است همچنین طبیعت بکر و هوای مطبوع این روستا سبب شده تا برای بهره برداری از خانه کوهنوردی در این روستا پیگیری‌های لازم انجام شود و امیدواریم این موضوع در سال ۹۸ نهایی شود.

وی گفت: در سال جاری بیش از ۴۷۰ مسابقه در سطح شهرستان برگزار شد که نتیجه آن موجب اعزام ۴۵ تیم به مسابقات استانی، کسب میزبانی هفت مسابقه کشوری و برگزاری بیش از ۳۰ دوره آموزشی ورزشی شده است.

فلسفی خاطرنشان کرد: تعداد هشت پروژه در شهرستان ناتمام بوده که امیدواریم با همت مسئولان در سال آینده بتوانیم آن ها را به نتیجه برسانیم.

محمد رضا فلسفی در حاشیه مراسم افتتاحیه خانه ورزش روستای هست این شهرستان گفت: خوشبختانه با همکاری نماینده شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های آن در سال جاری ۲۴ خانه ورزش روستایی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اهمیت ورزش برای ایجاد نشاط در جوانان افزود: اداره ورزش و جوانان در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جوانان از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می نماید.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمیرم افزود: باشگاه رزمی مهرورزان سمیرم یکی دیگر از طرح های این اداره است که در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به نیاز شهرستان به سالن های ورزشی بیشتر خاطر نشان کرد: این مکان روزانه در ۸ سانس تعداد ۲۴۰ نفر وزشکار را پوشش می دهد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمیرم در همین راستا با اشاره به بهره برداری از سالن ورزشی بیلیارد، تنیس روی میز، دارت و فوتبال دستی همزمان با ایام اله دهه مبارک فجر که با حضور جمعی از مسئولین و دست اندکاران ورزش شهرستان افتتاح شد افزود: هدف از تاسیس این مکان ارائه خدمات به ورزشکاران و پرکردن اوقات فراغت جوانان است.

فلسفی خاطر نشان کرد: برای افتتاح این باشگاه تا کنون بالغ بر یک و نیم میلیارد ریال از طرف بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

رقیه افشاری نایب رئیس هیات تکواندو و موسس باشگاه مهرورزان نیز در این رابطه افزود: این مکان با حمایت دستگاه ورزشی شهرستان تاسیس گردیده است و در صورت حمایت مسئولان قابل توسعه بوده ومی‌تواند خدمات بیشتری را به جامعه ورزشی شهرستان ارائه نماید.

تعداد ۱۳ مکان خصوصی در رشته های بدنسازی، رزمی، بیلیارد، تنیس روی میز و… در این شهرستان فعال می باشد و به طور میانگین روزانه ۱۲۰۰ ورزشکار را تحت پوشش قرار می دهد.

به

گزارش سمنا، شهرستان سمیرم دارای یکصد هزار جمعیت و بیش از سه هزار و ۶۰۰ ورزشکار سازمان یافته و ۴۰ هیئت ورزشی می‌باشد و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

Go to TOP