فرماندار شهرستان سمیرم:

روستاهای سمیرم الگویی برای سایر روستاها/ثبت ملی روستای مهرگرد با جدیت پیگیری شود

فرماندار شهرستان سمیرم گفت: روستاهای سمیرم همچون روستای خفر الگویی برای سایر روستاها بوده که این موضوع نشان از اهمیت و وضع مناسب این روستاها است.

به گزارش خبرنگار سمنا، محمد رضا عسگریان در جلسه ثبت ملی روستای مهرگرد این شهرستان که با حضور مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: شهرستان سمیرم با بیش از ۲۶ هزار جمعیت کوچرو در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد همچنین فرصت مناسبی برای فعالیت در حوزه صنایع دستی را برای خود دارا است.

وی افزود: روستاهای سمیرم همچون روستای خفر الگویی برای سایر روستاها بوده که این موضوع نشان از اهمیت و وضع مناسب این روستاها است.

فرماندار شهرستان سمیرم با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان سمیرم در حوزه گردشگری متذکر شد: متاسفانه تا به امروز سمیرم را به عنوان یک قطب گردشگری کشوری به خوبی معرفی نکرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی از روستاهای شهرستان‌های استان، به صورت فصلی یا دائمی خالی از سکنه می‌شوند، اما در سمیرم هیچ روستایی خالی از سکنه نبوده و ما باید از این فرصت بهترین بهره برداری را بکنیم.

عسگریان اظهار کرد: در روستای مهرگرد سمیرم که برای ثبت ملی آن در حال تلاش هستیم، مردم بدون هیچ چشم‌داشتی به کمک دولت مغازه و خانه‌های خود را به کارگاه‌های کوچک و بزرگ تولید و فروش صنایع دستی تبدیل کرده‌اند.

وی از مسئولان استانی و کشوری پیگیری جدی ثبت ملی روستای مهرگرد را خواستار شد و ادامه داد: اگر امسال موفق به ثبت ملی روستای مهرگرد نشویم این طرح برای مردم به عنوان یک طرح شکست خورده محسوب شده و موجب تضعیف فعالیت صنایع دستی در آن و حتی در شهر سمیرم می‌شود.

فرماندار شهرستان سمیرم اظهار امیدواری کرد: در اسرع وقت این موضوع پیگیری شود تا مردم روحیه و تلاشی دوچندان برابر را در این مسیر به کار بگیرند.

روستای مهرگرد واقع در بخش وردشت یکی از فعال‌ترین روستاهای شهرستان سمیرم در حوزه تولیدات صنایع دستی از نوع گلیم، گبه، جاجیم و … است که در ۳۰ کیلومتری شمال سمیرم و ۱۳۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

Go to TOP