سرپرست فرمانداری سمیرم:

تکمیل فاضلاب شهر سمیرم نیازمند اعتبار ملّی است

سرپرست فرمانداری سمیرم از پیگیری تخصیص مجدد اعتبار ملی، برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب این شهر خبر داد.

محمدرضا عسگریان در گفت و گو با سمیرم خبر، با اشاره به سفر اخیر کاری خود به همراه نماینده مجلس به تهران و چند وزارتخانه افزود: اعتبار حفر و احداث شبکه فاضلاب این شهر ملی بود اما در سال جاری از این ردیف اعتباری، خارج شده است.

وی تخصیص ردیف ملی برای تکمیل این طرح را از وزارت نیرو خواستار شد و اظهار کرد: بخش عمده ای از احداث و حفاری های شبکه فاضلاب سمیرم به طول ۷۵ کیلومتر و صرف ۳۵۰ میلیارد ریال انجام شده و ادامه عملیات در چند محله باقی مانده به علت سختی کار، قرار گرفتن در سطوح شیب دار و صخره ای و بافت فرسوده متوقف شده است.
سرپرست فرمانداری سمیرم ادامه داد: کار حفاری در دومحله قلعه در شمال و کوشک در شرق سمیرم اعتبار قابل توجهی نیاز دارد که طبق قول مساعد معاون وزیر نیرو تخصیص ردیف اعتباری آن از محل بودجه ملی پیگیری و نهایی خواهد شد.

عسگریان تصریح کرد موضوع فرسودگی شبکه های آب روستاها و شهرها در حضور مسئولان و معاونان وزیر نیرو مطرح شد که مقرر شد با پیگیری های استانی و شهرستانی در سال آینده اعتبار خوبی برای این مهم نیز در نظر گرفته شود.

وی همچنین به نشست کاری مسوولان سمیرم با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل بانک کشاورزی کشور اشاره کرد و گفت: ۱۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخشودگی تسهیلات و درکرد وام های کشاورزی در کل کشور نیاز است که هنوز در استان ها توزیع نشده است.

به گفته سرپرست فرمانداری سمیرم، طبق سخنان رییس بانک کشاورزی کشور در سفر و نشست کاری تهران، قرار است این اعتبار در اختیار استانداران قرار گیرد و استاندار هر استان نیز بر اساس شرایط و اولویت هایی نبست به توزیع اعتبارها اقدام کند.

وی اضافه کرد: اولویت توزیع پول ها در این بخش با مناطقی است که دارای درخت و باغ کشاورزی و در مرحله بعد زراعت هستند و همچنین تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی و کمتر نیز در اولویت رسیدگی، استمهال و بخشودگی وام هایشان هستند.

وی با بیان اینکه قرار شد تسهیلات کشاورزی زیر هزار میلیون ریال هم تقسیط شوند، یادآور شد: تنها در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال غرامت بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان به کشاورزان و باغداران پرداخت شده است.

عسگریان با رد برخی اخبار غیر رسمی و شایعه ها از مردم خواست، موضوع بخشودگی، استمهال و سایر خبرهای کشاورزی و بانک ها را از رسانه ها و منابع رسمی دنبال کنند.

سرپرست فرمانداری سمیرم در ادامه به دیدارها و نشست های کاری خود به همراه نماینده سمیرم با معاونان وزیر بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و گفت: تامین پزشکانی که ۱۲ سال تعهد خدمت در منطقه سمیرم دارند یکی از مهمترین دست آوردهای این دوره کاری است.

وی تاکید کرد: نماینده سمیرم در مجلس دهم که خود زمانی رییس بیمارستان سیدالشهدای این شهرستان بوده است پیگیری های زیادی درباره مسایل بهداشت و درمان داشته اند که یکی از آنها اختصاص دستگاه سی تی اسکن به سمیرم بود.

وی خاطر نشان کرد: سی تی اسکن تا پایان ماه جاری در بیمارستان سمیرم مستقر خواهد شدو مردم عزیز شهرستان دیگر نیازی به رفت و آمد به سایر شهرها در این بخش ندارند.

عسگریان تخصیص اعتبار سه هزار میلیون ریالی برای کمک به مدارس و شبانه روزی های سمیرم را نیز یادآور شد و افزود: این مبالغ بلافاصله پس از نشست کاری با یکی از معاونان وزرات آموزش و پرورش، به حساب مدارس واریز شده و بخشی از آن صرف پراخت بدهی آنها به سازمان های خدماتی مانند آب ، گاز و برق خواهد شد.

الف

Go to TOP