ویژه برنامه هفته ی ملی کودک سمیرم برگزار شد

در هفته ی ملی کودک طرح بازدید مدارس از نمایشگاه کانون برگزار شد.

به گزارش به گزارش پایگاه خبری سمنا به مناسبت گرامی داشت هفته ملی کودک، محفل ادبی و نمایشگاه فعالیت های اعضای کانون با حضور اعضای فعال کانون، خانواده ها و مهمانان افتخاری شان برگزار شد.

رویا صابری مدیر مسول کانون پرورشی فکری کودک شماره ۲ سمیرم گفت: در هفته ی ملی کودک طرح بازدید مدارس از نمایشگاه کانون برگزار شد که از جمله مدارس بازدید کننده مدارس ایثار و محدثه بودند.

وی افزود: هم­چنین ویژه برنامه ی محفل ادبی به همت اعضای فعال کانون و خانم زهرا صادقی مربی فرهنگی مرکز در حضور برخی خانواده ها و مهمانان افتخاری اعضا برگزار شد.

به گزارش سمنا، از جمله برنامه های محفل ادبی اجرای موسیقی سنتی، خوانش متون ادبی اعضا، اجرای تعزیه در رثای امام حسین «ع» و مسابقه بود.ب

همزمان با این برنامه بیانیه ی کودکان و نوجوانان کانون به مناسبت هفته ی ملی کودک به وسیله ی یکی از هنرجو های این مرکز قرائت شد که در این بیانیه آمده است:

به نام آفریننده ی بچه های تمام دنیا. بچه های تمام دنیا که حق زندگی در آینده را دارند. آینده ای سالم، شاد و پر فراوانی!

به مناسبت هفته ی ملی کودک ما کودکان و نوجوانان کانون پرورشی فکری شماره ۲ شهرستان سمیرم، خواسته های مان را با صدای بلند به گوش همه می رسانیم و از شما آدم بزرگ ها می خواهیم کمی که نه، قدری بیش تر از خودتان به فکر ما باشید!

 1. آدم بزرگ ها شما همیشه به ما تذکر می دهید که در استفاده از آب، گاز و دیگر انرژی های زمین صرفه جویی کنیم. این را بدانید که ما قدر این منابع را بیش تر از شما می دانیم! لطفا شما بیش تر به فکر آینده ی ما باشید و در استفاده از این انرژی های پایان پذیر صرفه جویی کنید!
 2. آدم بزرگ ها ما می دانیم که در هر نقطه ای از دنیا گاهی وقت ها اختلاف های خانوادگی، کم آبی، گرانی و خیلی چیزهای دیگر شما را ناراحت می کند. ما از شما می خواهیم این ناراحتی ها را توی سر ما و خودتان نزنید! چون ما به آینده امیدواریم . اما شما با این ناراحتی ها و ناامیدی های تان ما را نگران می کنید. این نگرانی ما را از حرکت به سمت موفقیت باز می دارد.
 3. آدم بزرگ ها به وقت ما بچه ها احترام بگذارید. ما بچه ها دوست داریم در مدرسه درس بخوانیم، نقاشی کنیم، بازی کنیم و این که چیزهای خوب یاد بگیریم. پس زمانی که شما در خدمت به ما هستید حتما بهترین خدمت هایی که از دستتان بر می آید برای ما انجام دهید. در خدمت کردن به ما بچه ها بیش تر جنبه های معنوی و وجدانی را در نظر بگیرید.
 4. آدم بزرگ ها ما بچه ها پر از توانایی هستیم. لطفا ما را باور کنید و اجازه بدهید توانایی های مان را در بازی، نقاشی، کتاب خواندن و خیلی کارهای خوب دیگر پیدا و شکوفا کنیم. خواهش مندیم جمله های منفیِ خطاب به ما را به جمله های مثبت که به خودباوری ما کمک می کند، تبدیل کنید.
 5. آدم بزرگ ها شما در برابر ما بچه ها مسئول هستید. لطفا وقتی کار بدی انجام دادید از هم معذرت خواهی کنید و یا آن را برطرف کنید. نه این که خودتان را توجیه کنید و بگویید «همه این طوری هستند»! اگر این جمله را زیاد تکرار کنید در آینده ما بچه ها هم همین طوری می شویم! آینده ای که بچه هایش هم بدتان نیاید اما پر آزار می شوند!
 6. آدم بزرگ ها ما بچه ها یک کتاب پاک برای زندگی هستیم! ما غیبت کردن، تهمت زدن، دروغ گفتن، قضاوت کردن و این ها را بلد نیستیم. اما آخر چرا بعضی از شما این ها را به ما یاد می دهید؟ لطفا این یکی را شما از ما یاد بگیرید. چیزی که نمی دانیم و ندانستش عیبی ندارد. تازه خیلی هم عزیز هستیم! ما لوح کاملی برای زندگی خوب شما هستیم!
 7. آدم بزرگ ها ما بچه ها می خواهیم انسان باشیم! لطفا به ما انسانیت یاد بدهید! اتفاقات تلخ روزمره و ناگواری ها در جامعه نباید ما را از انسانیت دور کنید. انسانیتی که امام حسین «ع» در بیعت نکردن با یزید از دست نداد. این چیزهایی است که شما باید به ما یاد بدهید.
 8. آدم بزرگ ها ما بچه ها به مدرسه می رویم تا درست تربیت شویم و رشد کنیم. لطفا در کنار آموزش ریاضی، علوم، فارسی و … به ما یاد بدهید در جامعه چگونه خوب زندگی کنیم.
 9. آدم بزرگ ها برای ما بچه ها کتاب بخوانید. کتاب بهترین دوست زندگی یک آدم است. اما چرا شما همیشه تنهایی ما و خودتان را با گوشی و تبلت و … پر می کنید؟ اگر شما کتاب بخوانید ما هم کتاب می خوانیم.
 10. آدم بزرگ ها ما بچه ها هم بزرگ می شویم. دنیایِ آینده یِ ما نیاز به همه ی شغل ها دارد. لطفا نگویید فقط پزشک شو تا پول دار شوی. اجازه بدهید آینده ی ما پر از شغل های گوناگونی باشد که همه به هم کمک می کنند.
 11. آدم بزرگ ها یک دیگر را دوست داشته باشید. اگر شما نتوانید خودتان، نزدیک ترین عزیزان تان و حتا همسایه ی خود را دوست داشته باشید، هرگز نمی توانید ما را هم دوست داشته باشید!
 12. آدم بزرگ ها حرف آخر ما کودکان و نوجوانان مرکز شماره ۲ سمیرم این است که اگر خودتان و ما بچه ها را دوست دارید و نگران آینده هستید، نیکی کنید. نیکی انواع گوناگونی دارد که اگر هر کدام از شما در روز یک نیکی انجام دهد یا بهتر بگوییم یک بدی، انجام ندهد دیگر هیچ بدی وجود ندارد. چون خداوند ما را پاک آفریده و بدی در ما وجود ندارد. ما باید به جای بدی، نیکی بکاریم تا محصول آینده ای که ما بچه ها باید بسازیم، جز نیکی نباشد.

به گزارش سمنا، در اختتامیه محفل ادبی، مربی هنری مرکز خانم فاطمه پیرمرادیان از اعضای فعال در عرصه ی نقاشی تقدیر کردند.

خبرنگار: زهرا صادقی

Go to TOP