۲۰ مسجد در ماه رمضان پذیرای روزه داران سمیرمی است

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمیرم از آغاز برنامه اعزام مبلغین و روحانیون به مناطق مختلف شهری و روستایی سمیرم ویژه رمضان ۹۲ خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان ۲۰ مسجد پذیرای روزه داران است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمیرم از آغاز برنامه اعزام مبلغین و روحانیون به مناطق مختلف شهری و روستایی سمیرم ویژه رمضان ۹۲ خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان ۲۰ مسجد پذیرای روزه داران است.

به گزارش سمنا به نقل از ایمنا ، نشست هماهنگی شیوه اعزام و اسکان مبلغین و روحانیون به مناطق شهر و روستای شهرستان سمیرم در دفتر رییس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست رضایی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمیرم با تبریک ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی اظهار داشت: در حالیکه سال گذشته پیرامون اعزام جلسه ای برگزار نشد انتظار می رود برگزاری دیرتر از هنگام این جلسه برنامه ریزی مناسب را برای سهمیه بندنی مناطق جذب و استقرار مبلغین و روحانیون در پی داشته باشد.
وی افزود: بازدید از روستاهای هدف در چند روز گذشته اقدام شد و لازم است برای فعالیت‌های تبلیغی سه اداره تبلیغات اسلامی، سپاه ناحیه و آموزش و پرورش شهرستان با یکدیگر هماهنگ شوند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمیرم کمبود تعداد خانه های عالم و نیاز به بهره گیری از امکانات دیگر ادارات شهرستان در اسکان مبلغین و روحانیون را از جمله مشکلات پیش روی برنامه های دینی در ماه رمضان برشمرد و بیان داشت: همکاری اداره آموزش و پرورش برای بهره گیری از روحانیون مستقر در روستاهای ده بزرگ، کیفته شهید حسینی و نور آباد ضروری است.
وی با تاکید بر آمادگی کامل منطقه دناکوه برای استقرار مبلغین و روحانیون اضافه کرد: امسال در بیش از ۲۰ مسجد سمیرم پذیرای روزه داران خواهیم بود.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمیرم بیان داشت: حضور روحانیون در ایام ماه مبارک رمضان در مساجد ضروری است و این عده پس از نماز عید به اصفهان منتقل خواهند شد.
در ادامه امام جمعه سمیرم حجت الاسلام سیدحبیب الله موسوی بیان داشت: اسلامیت بدون تبلیغ و کارشناس دینی مفهومی ندارد.
وی خانه سازی را اقدامی اولیه در همه جوامع ذکر و تاکید کرد: مسوولین محل اسکان روحانیون را تامین کنند.
همچنین حامد منیری فرماندار شهرستان سمیرم درباره امکان بهره گیری از واحدهای خالی مخابراتی در برخی از روستاهای شهرستان سمیرم برای اسکان موقت روحانیون تصریح کرد: با توجه به خصوصی سازی شرکت مخابرات و تشریفاتی شدن فعالیت‌های این شرکت امکان استفاده از واحدهای مذکور نیست.
وی با بیان اینکه خانه های عالم روستایی در حال پیگیری است، تاکید کرد: هرگونه فقدان همکاری شورای اسلامی و دهیاران روستا برخورد قاطع مسوولین ذی ربط بر طبق ضوابط اجرایی را به دنبال دارد.
فرماندار سمیرم به برگزاری نماز جماعت ویزه ماه مبارک رمضان در اداراتی مثل اداره آموزش و پرورش و پرورش با وجود بیش از ۶۰ کارمند سخن گفت و از مسوولین خواست سهمیه ای را در ماه مبارک برای ادارات با توجه به ساعات کار ادارای و اوقات شرعی فراهم کنند.
وی خواستار بررسی این مساله شد که چرا برخی از روستاها متقاضی روحانی نیستند.

Go to TOP