برپایی همایش احلی من العسل در سمیرم

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم گفت: مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام قرب الی الله، «شیرین تر از عسل» است.

به گزارش سمیرم خبر، حبیب الله قاسمی در حاشیه برگزاری همایش احلی من العسل در گفت‌وگو با خبرنگار ما تصریح کرد: دانش آموزان پسر شهرستان همچنان که از اول ماه محرم عزادار شهدای کربلابودند، صبح روز سه شنبه به یاد نوجوان شهید دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن(س) در مسجد قبا به سوگ این شهید نشستند.

قاسمی بیان داشت: این همایش با حضور دانش آموزان پسر پایه هفتم شهر سمیرم به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت پذیری نوجوان ۱۳ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار می شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم ادامه داد : عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان ۱۳ساله در جواب حضرت  گفت؛ مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است.

وی افزود : وسعت دید نوجوان ۱۳ساله دشت کربلا نشان دهنده آگاهی بخشی مکتب اهل بیت(ع) و نگرش آنان به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام قرب الی الله باشد، «شیرین تر از عسل» است.

همایش سراسری «احلی من العسل»  روز گذشته باشرکت دانش آموزان سال هفتم در مسجد قبا برگزار شد. در این مراسم دانش آموزان به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند.

Go to TOP