عاشورا در پیش است،

اقدام فرهنگی خداپسندانه در روزهای خوب خدا

بیایید و هیات عزاداری در آبشارمان راه اندازی کنیم تا در ایامی که هنوز مسافر به آبشار می آید برنامه سخنرانی و ایستگاه صلواتی در آبشار دائر باشد بلکه از بی قیدی و سستی عمل نیک این منطقه در ایام عزای سیدالشهدا و عاشورا کاسته شود.

به گزارش سمیرم خبر، چند نفر از فعالان فرهنگی و مذهبی شهرستان سمیرم بصورت خودجوش و در یک اقدام خداپسندانه در آبشار سمیرم هیات عزاداری راه انداخته اند. از همین رو یکی از فعالان این عرصه در یادداشتی که برای سمنا ارسال کرده است می نویسد:

به نام خدای محرم و عاشورا
اولین ایده برای این کار فرهنگی دو هفته قبل به ذهن بنده حقیر از آنجا زده شد که به آبشار زیبا اما کم آبمان رفتم و نمازخانه آنجا را در وضعیتی نامناسب چه از نظر مکانی و چه از نظر امکانات دیدم.
همانجا مشاهده کردم این محل و منطقه گرش پذیر محلی برای خوشگذرانی و دوری از دین و معنویت و نماز شده و من بعنوان یک نیروی فرهنگی در بخش ستاد اقامه نماز به خود آمدم که چرا کار و اقدامی نکرده ام اما دشمن کار و کار و کار کرده است.
بعد هم شب اول محرم در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام محله ُدلگر وقت نماز مغرب و عشا که یکی از مغازه داران مجموعه فرهنگی آبشار را برای نماز آنجا برد، حاج آقا محمدی روضه خوانی داشتند و بعد از برنامه و منبر به بیژن بهرامیان که از دکه داران آبشار بود گفتم بیایید و هیات عزاداری در آبشارمان راه اندازی کنیم تا در ایامی که هنوز مسافر به آبشار می آید برنامه سخنرانی و ایستگاه صلواتی در آبشار دائر باشد بلکه از گناه و سستی عمل نیک این منطقه در ایام عزای سید الشهدا و عاشورا کاسته شود.
همان روز با سازمان تبلیغات هماهنگی شد چرا که هیأت هنوز ثبت نشده است و در آینده قرار است بنام «متوسلین به اباعبدالله الحسین علیه السلام مجموعه فرهنگی آبشار» ثبت شود اما هم اکنون نیز هیأت بنام نامی حضرت علی اصغر علیه السلام محله دلگر برقرار و برگزار است.

نهادها و سازمانهایی که با ما در این رابطه همکاری کردند
۱ . سازمان تبلیغات اسلامی
۲.سپاه پاسداران شهرستان

۳٫ شهرداری
۴.جمعیت هلال احمر
۵.حوزه علمیه بویژه حاج آقا محمدی
۶٫امام جمعه سمیرم
بنده نیز بعنوان رابط ستاد اقامه نماز شهرستان و همچنین مغازه داران منطقه آبشار آقایان بیژن بهرامیان، مصطفی آصفی، سیدحمید قائم مقامی، مشهدی نوروز و آقای یوسفی و تنی چند از دوستان دیگر که خدا خیرشان بدهد ان شاالله…

امید که در پرتو عنایات حق جل و اعلا و امام عصر(عج) همه ما بتوانیم گامی کوچک در مسیر حرکت حسینی و عاشورایی برداریم و در این راه خداوند متعال را یاور و همراه همیشگی خود بدانیم.

محمد کریم بهرامیان- رابط ستاد اقامه نماز شهرستان سمیرم

Go to TOP