- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

اشک دردانه ها برای شش ماهه رباب/ تصویری

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، امروز بغض شیرخوارگان سمیرمی برای دردانه باب شکست و باری دیگر همایشی بزرگ در شهرستان سمیرم برگزار شد.

هوا، هوا مظلومیت شش ماه ای است که در صحرای کربلا بغض سنگدل ترین کماندار را شکست و اشک را برگونه های حرمله بی رحمی نشاند که سفیدی زیر گلوی علی اصغر را به نشانه رفت.

محرم نماد مظلومیت خاندان پیامبر(ص) و ظلم ظالمان امویست که تاریخ هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

مادران دلسوخته سمیرمی شیرخوارگان خود را با تن پوش های سبز و سفید و سربندهای یا علی اصغر (ع) و …که یادآور وقایع سرخ دشت نینوا بود همایش شیرخوارگان حسینی آورده بودند تا به یاد شهید شش ماهه سرزمین نینوا و با نوای لالایی خود با رباب همنوا شوند.

مداحان حسینی با نوحه و روضه خوانی به فضای برگزاری همایش آنچنان حال و هوایی بخشیدند که بسیاری از مادران و زنان با اشک چشم با مولایشان صاحب الزمان دردو دل می کردند.

مادرانی که بغض بر بغض می نشاندند و واقعه کربلا را به تصور خویش می آوردند، مادرانی که عروسم ها را به آغوش گرفته بودند و امید داشتند تا سال دیگر طفل شیرخواره خود را بر فراز دستان بگیرند و آن را فدای سید و سالار شهیدان کنند.

آری اینجا هوا کمی عجیب است، سمیرم شهری شهید پرور که مادرانی از جنس دفاع را در خود می بیند امروز نوای لالایی رباب را دوباره به آسمان فرستاند.

رئیس شورای هیئت های مذهبی شهرستان در حاشیه این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) تصریح کرد: این همایش با حضور بیش از ۳ هزار نفر در حسینیه انقلاب سمیرم برگزار شد.

مرتضی افشاری با اشاره به حضور پرشور مادران سمیرمی در این مراسم خاطر نشان کرد: هیئات مذهبی ضمن برگزاری مراسمات سوگواری برنامه های خود را تا ساعت ۱۱ شب خاتمه دهند تا صدای مراسمات موجب برهم خوردن آرامش مردم نشود و این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

افشاری همچنین متذکر شد: تکایا و مساجد بلندگو های خود را در محدود خود قرار داده و از ایجاد مزاحمت برای سایر هیئت ها خود داری کنند.

وی ضمن تشکر از همکاری هیئت های مذهبی برای همکاری آن ها در سال گذشته از مسئولین هیئات درخواست کرد: هیئات از خرافات دوری کرده و از آوردن تمثال شیر و همچنین علم های مساجد به خیابان ها جدا خود داری کنند.