گردنه پُشته سمیرم باز هم جان یک مسافر را گرفت

برخورد زنجیره ای سه دستگاه خودروی سواری با یکدیگر در گردنه پشته سمیرم به یاسوج، یک کشته و شش مصدوم بر جای گذاشت.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم افزود: این حادثه شامگاه پنجشنبه در کیلومتر ۱۰ جاده سمیرم به یاسوج و نزدیک گردنه پُشته در این محل روی داد و علاوه بر این شش نفر هم مصدوم شدند.
سید نورمحمد موسوی اظهار کرد: بعد از این تصادف زنجیره ای و اعلام به هلال احمر و اورژانس گروه امداد و نجات جاده ای هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
این مسئول با بیان اینکه مصدومان به بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم منتقل شدند بیان کرد: پنج دستگاه آمبولانس و یک خودرو نجات از پایگاه هلال احمر دولت قرین در این تصادف، به جاده سمیرم-یاسوج و محل این حادثه اعزام شد.
به گفته موسوی، حال یکی از بیماران وخیم اعلام شده است و دختر بچه هشت ساله نیز بعد از احیاء در بیمارستان سمیرم به مرکز استان، اعزام شده است.
رییس جمعیت هلال احمر سمیرم گفت: ترافیک بیشتری را تعطیلات و ایام آخر هفته جاده ها و مسیرهای خروجی و ورودی سمیرم شاهد هستیم که همین احتمال وقوع حوادث را نیز بیشتر می کند.
«غلامرضا طایی» رییس وقت اداره راه و ترابری سمیرم، آبان ماه سال ۹۰ به خبرنگاران گفته بود: گردنه سخت گذر پُشته مشکلات زیادی برای راه و ترابری، مردم و رانندگان ایجاد کرده است که با چهار خطه شدن کمربندی و محور سمیرم به یاسوج در قالب طرح ملی کریدور شمال – جنوب کشور، این گردنه بطور صددرصد حذف می شود.
بر این اساس امروز و با گذشت هفت سال از اعلام خبر حذف این گردنه، همچنان خبری از این موضوع و چهارخطه شدن جاده اصفهان-سمیرم-یاسوج بعنوان یک طرح بزرگ ملی نیست.
هم اکنون ۶۷۰ کیلومتر از راه های سمیرم آسفالته است که ۱۲۵ کیلومتر از این مسافت راه روستایی، ۱۱۰ کیلومتر راه اصلی و ۴۱۰ کیلومتر نیز راه روستایی است.

الف

Go to TOP