رییس دانشگاه آزاد سمیرم:

پژوهش های دانشگاهی توسعه منطقه ای را رقم می زند

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی سمیرم گفت: انجام پژوهش های کاربردی با محوریت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی توسعه و پیشرفت سمیرم را به دنبال خواهد داشت.

روح الله رشیدی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، رفتن به سمت پژوهش های کاربردی را راهکار فعال تر شدن خود دانشگاه ها نیز برشمرد و افزود: ارتباط صنعت با دانشگاه اتفاق مبارکی است که اگر روی دهد نتایج و دست آوردهای قابل توجهی به همراه خواهد داشت.
به گفته رشیدی، کشت گیاهان دارویی در بخش های ترویج و خرید با توجه به موقعیت خوب کشاورزی سمیرم و همچنین توجه به صنایع دستی با وجود استقرار عشایر و قومیت های مختلف در سمیرم، دو امتیاز خوب در بخش پژوهش های کاربردی و مطالعاتی است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم تصریح کرد: مطالعه، آموزش، فرهنگ سازی با تولی گری فرهیختگان و اعضای هیات علمی در هر بخشی که اعلام نیاز و احساس شود راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات خواهد بود بشرطی که مسئولان و مردم این مهم را باور کنند و بپذیرند.
این مسئول آموزش عالی در ادامه گفت: ۲۴ رشته فنی، مهندسی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شود.
به گفته رشیدی، این رشته ها در چهار گروه اصلی مکانیک، کامپیوتر، برق و معماری و شهرسازی فعال هستند.
وی خاطر نشان کرد: پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه از سال ۹۳ آغاز شد و در سایر مقاطع نیز از سال ۸۴ پذیرش دانشجو داشته ایم.
این مسئول آموزش عالی با بیان اینکه گرایش بیشتر دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های برق و کامپیوتر است و با وجود اینکه برخی داوطلبان نیز علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های انسانی دانشگاه آزاد هستند ادامه داد: با توجه به سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد و هم‌جواری با دانشگاه پیام نور که بیشتر در رشته‌های انسانی فعال است تاکنون رفع این نیاز محقق نشده است.
رشیدی به بهتر شدن فضای فیزیکی و تجهیزاتی این دانشگاه اشاره کرد اما از کاهش تعداد دانشجویان این دانشگاه نیز خبر داد و گفت: بر خلاف سایر واحدهای مشابه در شهرهای دیگر، بومی های ساکن سمیرم استقبال چندانی از دانشگاه این شهرستان نکرده اند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی سمیرم تعداد اعضای هیات علمی این واحد را ۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۷۷ هزار دانشجو در کل واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تحصیل می کنند که سهم واحد سمیرم از این تعداد یک درصد است.
شهرستان سمیرم با دو مرکز آموزش عالی آزاد اسلامی و پیام نور ، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
انتهای پیام

Go to TOP