ازدواج موجب بهبود روابط بد افراد نمی شود

مشاور خانواده مرکز روانشناسی روان یکتا گفت: ارتباط عاشقانه‌ای که پر از پستی‌وبلندی است شاید در ابتدا به‌شدت هیجان‌آور به نظر برسد، اما هیچ‌کس نمی‌تواند یک‌عمر این نشیب و فراز را تحمل کند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر از سمیرم، زهرا اسدی در کارگاه پیش از ازدواج مرکز روان یکتا با اشاره به اهمیت ازواج موفق در جامعه تصریح کرد: همه ما میدانیم که ازدواج یک تعهد بوده و اگر با آگاهی دو طرف صورت بگیرد می‌تواند به یک زندگی موفق برسد.

اسدی باهدف ایجاد بحث گروهی در بین شرکت‌کنندگان در این کارگاه گفت: تابه‌حال با این جمله که داشتن یک ازدواج موفق و پایدار مستلزم شناخت هر چه بیشتر افراد از یکدیگر است زیاد روبرو شده‌ایم؛ اما واقعاً چه عواملی می‌تواند ما را در دست‌یابی به یک ازدواج موفق کمک کند؟

مشاور خانواده مرکز روانشناسی روان یکتا متذکر شد: مسائل و موضوعات پیش از ازدواج یکی از دلایل اصلی مشکلات موجود در زندگی زوجین به شمار می‌آید که متأسفانه در دوران نامزدی زمان کافی برای شناخت آن‌ها گذاشته نشده است.

وی گفت:مشاوره دوران نامزدی یادآوری می‌کند که ممکن است دختر و پسر در دوران نامزدی و پیش از ازدواج مسائل اصلی خود را سانسور کنند و باعث می‌شود تفاوت‌های آن‌ها پنهان بماند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نکته‌ی مهم این است که یادمان بماند، ازدواج موجب نمی‌شود که یک رابطه بد به یک رابطه خوب تبدیل شود.

وی تصریح کرد: ارتباط عاشقانه‌ای که پر از پستی‌وبلندی است شاید در ابتدا به‌شدت هیجان‌آور به نظر برسد، اما هیچ‌کس نمی‌تواند یک‌عمر این نشیب و فراز را تحمل کند.

اسدی در بخش پایانی صحبت‌های خود افزود: به جرت می‌توان گفت اعتماد از مهم‌ترین موضوعات پیش از ازدواج بوده و همه آدم‌ها نیاز به پذیرفته شدن و احترام گذاشتن به افکار و احساساتشان دارند که تمسخر و سوءاستفاده، این اعتماد را از بین می‌برد، درحالی‌که تشویق و رازدار بودن آن را تقویت می‌کند.

به گزارش سمنا، مرکز مشاوره روان یکتا زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان سمیرم فعالیت می کند.

Go to TOP