رییس اداره راه خبر داد:

جاده سلامت در مسیر آبشار سمیرم ۵۰ درصد پیشرفت کرد

رئیس اداره راه و شهرسازی سمیرم از پیشرفت ۵۰ درصدی جاده سلامت در مسیر و محدوده منطقه نمونه گردشگری آبشار خبر داد.

علیرضا طایی در گفت وگو با خبرنگار سمیرم خبر افزود: عملیات راهسازی و تسطیح این جاده به طول ۲ کیلومتر از میدان مسکن مهر تا ورودی آبشار سمیرم با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.
وی خاطر نشان کرد: اعتبار این طرح از محل تبصره عمران و بهسازی شهری در ستاد بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده تصویب شده است.
وی افزایش شادابی و نشاط عمومی، توسعه گردشگری و عمرانی آبشار و دو شهرک حاشیه این جاده و همچنین تحقق اکوتوریسم سلامت با توجه به نزدیکی به بیمارستان سیدالشهدا(ع) را از اهداف احداث این جاده برشمرد.
طایی با بیان اینکه این پروژه به لحاظ حجم فعالیت ۵ درصد از ابرطرح سلامت ملی را شامل می‌شود ادامه داد: ظرفیت‌شناسی سمیرم گزینه مهمی است و چه بسا تهیه و اجرای برنامه برای شهرستان سمیرم و شهر سمیرم در رونق تسهیلگری در محدوده آبشار معروف این شهر نیز موثر باشد.
رئیس اداره راه و شهرسازی سمیرم افزود: این طرح با مشارکت شهرداری، اداره راه و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اجرا می شود و مرحله اول آن رو به اتمام است.
وی همچنین در باره بازآفرینی شهری در محلات زیربند و کوشک سمیرم گفت: طراحی قانون حمایت از ساماندهی بافت های فرسوده، تأمین بدنه‌، برداشت کروکی محل، گونه‌ شناسی و محله بندی ها انجام شده و برای محله بندی‌های جدید نیز گزارش‌های جدید آماده شده است.

الف

Go to TOP