شهردار کمه:

شهرداری های کوچک توان اجرای طرح های جدید ندارند

شهردار کُمه از توابع شهرستان سمیرم گفت: شهرداری های شهرهای کوچک امید چندانی به اجرای طرح ها و برنامه های عمرانی خود در سال جاری ندارند.

به گزارش سمیرم خبر، فرود امیری افزود: امسال از محل تملک دارایی ها اعتباری به این شهرداری و سه شهرداری دیگر شهرستان تعلق نگرفته و این موضوع رکود برنامه های مدیریت شهری را به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در بخش بحران نیز چهار سال است اعتباری برای مدیریت بحران در شهرداری ها تخصیص نشده است ادامه داد: تنها در یک نمونه در سال ۹۴ باران و سیلاب در ۲۰ دقیقه خسارت زیادی به بخش پادنا و شهر کُمه وارد کرد.
این مسئول اظهار کرد: برای دفع آب های سطحی و سیلاب ها ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار بحران نیاز داریم اما همچنان ریالی اعتبار دریافت نکرده ایم و توان مالی اجرا از محل درآمدهای ناپایدار شهرداری نیز وجود ندارد.
وی نبود ایستگاه آتش نشانی و فیبر نوری، جداسازی آب شرب از فضای سبز، سالن اجتماعات و ساماندهی گلزار شهدا را نیازها و ضروریات امروز شهر کمه بعنوان مرکز بخش پادنای بزرگ عنوان کرد.
شهردار کُمه همچنین به بخشی از کارهای انجام شده شهرداری این شهر اشاره کرد و افزود: اجرای طرح پمپاژ آب از رودخانه ماربر به منطقه نمونه گردشگری بابازرگ کُمه با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال های ۹۵ و ۹۶ اجرایی شد.
امیری احداث ساختمان شهرداری در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع و با ۷۰۰ میلیون تومان هزینه را یادآور شد و افزود: احداث دیوار ساحلی رودخانه میانی شهر، آسفالت و روکش آسفالت معابر نیز در سال گذشته و بهار امسال انجام و نهایی شد.

الف

Go to TOP