رقابت بیش از ۱۰۰۰ کنکوری در سمیرم

رئیس دانشگاه پیام نور سمیرم گفت: بیش از ۴۰۰ نفر در نخستین روز از کنکور سراسری سال ۹۷ در شهر سمیرم با هم به رقابت پرداختند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر آمار داوطلبان ثبت نام کننده درآزمون سراسری سال ۹۷ شهر سمیرم در سه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و هنر به ترتیب ۸۳ نفر، ۲۴۰ نفر و ۸۵ نفر است.

رئیس دانشگاه پیام نور سمیرم در گفت و گو با خبرنگار سمنا از شهرستان سمیرم با اشاره به آمار بالاتر حضور دختران نسبت به پسران در آزمون سراسری ۹۷ اظهار کرد: در آزمون سراسری سال ۹۷ پسران در گروه علوم ریاضی و فنی و دختران در سایر گروه ها از جمله علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی پیشتاز بودهاند.

علی قاسمپور گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی از ۸۳ داوطلب شرکت کننده در آزمون، ۴۹ نفر مرد و ۳۴ نفر زن بوده و هم چنین در گروه علوم انسانی از ۲۴۰ نفر داوطلب، ۱۵۱ نفر زن و ۸۹ نفر مرد هستند.

وی همچنین خاطر نشان کرد از صبح فردا تعداد ۵۶۳ داوطلب رشته علوم تجربی در این مکان برای رقابت با یکدیگر حاضر شده و عصر جمعه نیز ۷۶ داوطلب رشته زبان انگلیسی با حضور در این آزمون دفتر کنکور سال ۹۷ را خواهند بست.

رئیس دانشگاه پیام نور سمیرم در همین رابطه خاطرنشان کرد: از این تعداد شرکت کننده در رشته علوم تجربی ۳۴۷نفر دختر و ۲۱۶ نفر پسر بوه که در آزمون رشته زبان خارجی نیز به همین ترتیب از ۷۶ شرکت کننده ۲۸ نفر دختر و ۴۸ نفر پسر در آزمون شرکت کرده اند.

وی افزود: در مجموع ۵ رشته امتحانی ۱۰۴۷ داوطلب در شهرستان با هم به رقابت پرداخته که از این تعداد ۶۱۵ نفر دختر و ۴۳۲ نفر پسر در این آزمون شرکت کردند.

نکته قابل توجه کنکور امسال سمیرم حضور مادر و دختری بود که با هم بر سر جلسه کنکور علوم انسانی شرکت کرده بودند.

نتایج اولیه آزمون سراسری نیمه اول مرداد اعلام و انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز از نیمه دوم مردادماه خواهد بود.

انتهای پیا/ ق

  1. بی نام گفت:

    پیع خوب شد فقط رد شد کنکور

Go to TOP