رمضان بهار قرآن است

فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم گفت: هرچیزی بهاری دارد و بهار قرآن، ماه مبارک رمضان است.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، ضیافت افطاری اعضای بسیج و شورای بسیج دانشگاه پیام نور سمیرم امشب(دوشنبه) در سالن دانشگاه پیام نور سمیرم برگزار شد.

فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم در این ضیافت الهی به حدیثی از ائمه معصومین(ع) اشاره کرد و گفت: هرچیزی بهاری دارد و بهار قرآن، ماه مبارک رمضان است.

سینا کاوه در حاشیه ضیافت افطاری این دانشگاه با اشاره به این موضوع که این همایش هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، اظهار داشت: برپایی چنین نشست هایی به ویژه در ماه مبارک رمضان باعث تجدید دیدار و همدلی بیشتر می شود.

کاوه تصریح کرد: ماه مبارک رمضان ماه امتحان و ضیافت  الهی است چرا که در این ماه پربرکت افراد فرصت تقرب الهی را پیدا خواهند کرد و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد روزه داری در میان سایر عبادات، روح حاصل از این عبادت فرصتی ناب و کمیاب است که باید مغتنم شمرده شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به حضور اعضای شورای بسیج در این برنامه گفت: خوشبختانه تا به امروز اعضای شورای خواهر و برادر و همچنین جانشینان خواهر و برادر تمامی عرصه ها حضور فعال و حماسی داشته که از حضور چشم گیری دارند قدر دانی میکنم و حضور اعضای شورا نیز باعث دلگرمی بیشتر فرماندهان می باشد.

سینا کاوه در همین رابطه افزود: ماه مبارک رمضان یک یادآوری از سوی خداست که بندگی خدا را فراموش نکنیم و بدانیم که اول بندگی شناخت و سپس اطاعت است و روزه داری در هوای گرم گرچه وظیفه است ولی از گروه مجاهدت ها محسوب می شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم افزود: انس با خدا، تلاوت قرآن، مناجات و شب زنده داری گرچه از از جمله لوازم بندگی و رشد معنوی است ولی بخاطر شرایط خاص ماه مبارک رمضان و آمادگی بیشتر و فرصت بیشتری که این ماه مبارک فراهم می کند دست یافتنی تر و مهیاتر است.

وی افزود: روزه دار واقعی اهل حلال و حرام و خمس و زکات و همچنین اهل پرهیز و اهل تذکر و امر به معروف و نهی از منکرو همچنین اهل اکرام و اطعام و خوبی ها که در روزگار ما کمیا می باشد است.

به گزارش سمنا این برنامه با همکاری دانشگاه پیام نور سمیرم و با حضور برخی از مسئولان شهرستان، رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سمیرم، اعضای گردان ۱۱۳ امام حسین(ع) سمیرم و  جمعی از مسئولان دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت جزئی از قرآن کریم و اقامه نماز مغرب و اشاء از سه نو عروس بسیجی این دانشگاه با اهدای جوایزی تجلیل شد.

  1. محسن گفت:

    عکسا رو با گوشی میگیرین میزارین تو سایت؟

Go to TOP