دولت برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد

یک مقام مسئول گفت: با توجه به ثبات قیمت گندم برای نانوایی های آزاد پز و یارانه بگیر، دولت برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ حسن عباسی معروفان عضو هیات مدیره بازرگانی دولتی ، با بیان اینکه برنامه ای برای افزایش قیمت گندم در آینده نزدیک وجود ندارد،اظهار کرد: دولت همانند سال های قبل هر کیلو گندم را برای خبازی های آزاد پز و یارانه بگیر بترتیب ۹۰۰ و ۶۶۵ تومان عرضه می کند که به تبع آن قیمت آرد و نان نباید افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه شرکت بازرگانی دولت موظف به تامین گندم مورد نیاز خبازی هاست،افزود: دولت ریالی نرخ گندم را اضافه نکرده است تا قیمت نان افزایش یابداما به هرحال شورای آرد و نان تعیین کننده قیمت نان است وباید راجع به آن اظهار نظر کند.

عباسی معروفان در پاسخ به این سوال که خبازی های آزاد پز اظهاراتی مبنی بر افزایش هزینه های حمل و نقل و … دارند، بیان کرد:با برگزاری جلسات متعدد در کارگروه تنظیم بازار آرد و نان،اتحادیه ها سخنان خود درباه افزایش هزینه ها را مطرح می کنند که اگر کارگروه به جمع بندی در این زمینه برسد،مطمئنا تمهیدات لازم را در زمان خود اتخاذ خواهد کرد.

معاون بازرگانی خارجی در پایان سخنان خود با بیان اینکه نانوایی ها هیچ گونه افزایشی در مواد اولیه گندم نداشتند،تصریح کرد:دولت کماکان در نظر دارد که طبق روال گذشته نان به دست مصرف کنندگان برسد.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP