صحنه؛ عروس شهرهای کرمانشاه + تصاویر

شهر صحنه که در استان کرمانشاه قرار گرفته، تصویری زیبا از طبیعت را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ استان کرمانشاه یا کرمانشاهان یکی از استان‌های غربی کشورمان است. این استان دربرگیرنده ۱۴ شهرستان، ۳۱ شهر، ۳۱ بخش و ۸۴ دهستان است. شهرستان‌های استان کرمانشاه با نام‌های اسلام‌آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سر پل ذهاب، سنقر، صحنه، قصر شیرین، کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب و هرسین شناخته می‌شوند. شهرستان صحنه دربرگیرنده دو بخش مرکزی و دینور است. شهر صحنه در مرکز شهرستان صحنه قرار گرفته است.

 

صحنه؛ تصویری زیبا از طبیعت

صحنه؛ تصویری زیبا از طبیعت

 

بنا بر این گزارش، شهر صحنه در ۵۵ کیلومتری شهر کرمانشاه و در جاده کرمانشاه-همدان قرار گرفته است. قریه صحنه در سفرنامه‌ای از ناصرالدین شاه به عنوان روستایی حاصل خیز معرفی شده است.

 

صحنه؛ تصویری زیبا از طبیعت

صحنه؛ عروس شهرهای کرمانشاه + تصاویر

 

شایان ذکر است؛ از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر صحنه می‌توان به سراب صحنه، غار کیکاووس و دخمه ماد‌ها اشاره کرد. دخمه ماد‌ها در بنه کوه شوق‌علی و شمال شهر صحنه قرار گرفته است. اهالی محل باور دارند که دخمه ماد‌ها قبر کیکاووس، فرهاد کوه تراش و گور شیرین و فرهاد است.

 

صحنه؛ تصویری زیبا از طبیعت

صحنه؛ تصویری زیبا از طبیعت

 

گفتنی است؛ سراب صحنه در شمال شهر صحنه و در منطقه‌ای به نام دربند قرار گرفته است. این منطقه دره‌ای بسیار زیبا با انواع درخت‌های وحشی و باغ‌های میوه است. سراب صحنه از چهار چشمه اصلی سرچشمه گرفته و آبشار زیبایی را ایجاد کرده است.

خاطرنشان می‌شود شهر صحنه، تصویری زیبا از طبیعت را در معرض دید عموم قرار می‌دهد و آن را عروس شهرهای استان کرمانشاه لقب داده اند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

  1. بواسیر گفت:

    صحنه از شهرهای بسیار دیدنی استان کرمانشاه هست از همه هم میهنانم دعوت میکنم به شهر ما سر بزنن

Go to TOP