فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم گفت:

آموزش ضامن اشتغال پایدار است

فرمانده ناحیه مقاومت سمیرم گفت: در سال ۹۶ بیش از ۶ میلیارد ریال وام در زمینه اقتصاد مقاومتی به بیش از ۵۱ نفر اعطا شده است.

سرهنگ جواد فصیحی در گفت‌وگو با خبرنگار سمیرم خبر با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی سمیرم در راستای شعار سال ۹۶ و عرصه های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: بالغ بر شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در غالب وام های۵۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ میلیون ریالی به بیش از ۵۱ نفر اجرایی شده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم خاطر نشان کرد: ایجاد و راه اندازی یک واحد تولید سرکه در غالب شرکت تعاونی،۶ طرح پرورش قارچ، ۱۱ طرح پرورش دام شبک و شنگین، ۷ طرح پرورش زنبور عسل، ۲ استخر دو منظوره پرورش ماهی، ۳ واحد صنایع دستی و قالی بافی، یک واحد کشتارگاه پرورش کبک، ۴ وناحد گل محمدی و یک واحد پرورش مرغ از جمله طرح های اجرایی در سال ۹۶ می باشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: در سال گذشته برپایی اردو های جهادی در غالب اردوهای یک،سه، هفت و ده روزه در زمینه های عمرانی، فرهنگی آموزشی و هم‌چنین نوسازی، بهسازی و زیبا سازی  مدارس به اجرا در آمده است.

وی آموزش را زمینه ساز و تضمین کننده اشتغال پایدار دانست و گفت: در سال گذشته با همکاری اداره فنی و حرف ای سمیرم دوره کار آفرینی و مهارت آموزی سربازان وظیفه در شهرستان برگزار گردید.

سرهنگ فصیحی با اشاره به اعزام تیم جهادی به مدت ۱۰ روز در حادثه زلزله سال ۹۶  کرمانشاه خاطر نشان کرد: در این حادثه یک تک و ۵ خاور کمک های غیر نقدی برای زلزله زدگان ارسال شد.

وی با اشاره به وجود محرومیت های فراوان در مناطقی از شهرستان افزود: در منطقه دشتبال دنا کوه با توجه به نیاز های موجود سبد معیشتی حمایتی شامل پوشاک، آرد، برنج،آب معدنی، روغن و … در بین مردم توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت سمیرم هدف از برگزار نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی را ترویج و توسعه آن دانست و گفت: در هفته دفاع مقدس، هفته بسیج و دهه مبارک فجر استفاده از ظرفیت های بومی جهت تولیدات داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/ق

Go to TOP