سمی‌ترین ماهی دنیا +تصاویر

سنگ ماهی به خاطر استتار، سرعت بالا و سم کشنده اش یکی از خطرناک ترین حیوانات جهان به شمار می رود و سم این ماهی توانایی کشتن انسان را دارد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ ماهی ها به عنوان موجودات زیبایی در طبیعت هستند که در هر محیط آبی تقریبا یافت می شوند. اما جدا از زیبایی ماهی دوست دارند که خطرناک به نظر برسند.همه ما دوستداریم که چیزهای غیرمعمول و عجیب و غربی را در طبیعت کشف کنیم و پی به اسرار آنها ببریم. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا با خطرناک ترین ماهی جهان آشنا شوید.

سنگ ماهی مهلک‌ترین ماهی دنیا و دومین قاتل انسان بعد از کروکودیل در استرالیاست که حتی در خشکی تا ۲۴ ساعت دوام می‌آورد. نام این ماهی به دلیل شباهت ظاهری آن به سنگ است.

روی قسمت پشت این ماهی ۱۳ باله تیغ مانند وجود دارد که زهر را از درون دو کیسه متصل به هر تیغه آزاد می‌کند. زهر این ماهی درد شدید همراه با شوک، فلج شدن و مرگ بافتی ایجاد می‌کند. این زهر به حدی دردناک است که گفته می‌شود قربانیان آن از شدت درد حاضر به قطع عضو آسیب‌دیده خود هستند.

این ماهی در آب‌های دریای عمان نیز یافت می‌شود که عموما زیر صخره‌ها زندگی می‌کند و به‌عنوان سمی‌ترین ماهی در دنیا شناخته می‌شود.

 

با سمی ترین ماهی دنیا آشنا شوید+تصاویر

با سمی ترین ماهی دنیا آشنا شوید+تصاویر

با سمی ترین ماهی دنیا آشنا شوید+تصاویر

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP