زیردریایی به سبک خودرو‌های گران قیمت برای ماجراجویی در اعماق آب + تصاویر

علاقه‌مندان به ماجراجویی دراعماق آب می‌توانند درآینده نزدیک سوار بر زیر دریایی با ظاهری منحصربه فرد به عمق اقیانوس سفر کنند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ شرکت خودروسازی آستون مارتین (Aston Martin) درهمکاری با شرکت تریتون (Triton) ساخت نوعی زیر دریایی فوق پیشرفته به نام نپتون را به اتمام رسانده اند.

آستون مارتین که دردنیای تجارت در زمینه ساخت خودرو‌های گران قیمت شهرت دارد، پای را فراتر گذاشته و اکنون درزمینه ساخت زیر دریایی هم فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

این زیردریایی از طراحی فوق العاده زیبا و امکاناتی پیشرفته برخورداراست و امکان ماجراجویی و گشت و گذاردر اعماق آب را به سرنشیان خود می‌دهد.

ظاهر زیردریایی شبیه به خودرو‌های اسپرت و متفاوت با طراحی زیر دریایی‌های مشابه است.

 

زیر دریایی نپتون با سرعت ۵ گره دریایی (۹.۲ کیلومتر در ساعت) حرکت می‌کند و می‌تواند سه سرنشین را حمل کند و می‌تواند تا عمق ۵۰۰ متری به درون آب نفوذ کند.

 

دراین زیر دریایی از موتور‌های چهاربخشی با قدرت ۵ اسب بخار (۳.۷ کیلووات) استفاده می‌کند که باتری ۳۰ کیلوواتی آن را به مدت ۱۲ ساعت شارژ می‌کند.

هدایت زیردریایی به وسیله یک نفر انجام می‌شود و دو صندلی دیگر مخصوص گردشگران است؛ همچنین در طراحی داخلی آن از صندلی‌های چرم و فیبر کربن استفاده شده است.

 

تلاش طراحان آستون مارتیت و تریتون ساخت زیر دریایی ترکیبی از ویژگی‌های ورزشی، لوکس و نیز امکانات ایمنی و پیشرفته یک زیردریایی مدرن بوده است.

از این زیر دریایی تاکنون نمونه آزمایشی ساخته شده و هنوز نمونه تجاری آن به فروش نرفته است. مقام‌های آستون مارتین و تریتون درنظر دارند در نمایشگاهی دربارسلونای اسپانیا نمونه اولیه زیر دریایی خود را به نمایش درآورند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP