عقل مدیریتی

طبیعی است برای ضربه زدن به انقلاب یک راه وجود ندارد و شقوق مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی راه های نفوذ دشمن برای ضربه به نظام است و مقابله با آن هم از همین مسیرها از وظایف همگانی ملت و وظایف ویژه سپاه پاسداران است.

سمیرم خبر- شهره باقری/ وقتی خداوند انسان را خلق کرد چون عشق و عاطفه و احساس را در، بسته هویت شخصیتی وی به ارمغان نهاد برای گریز از لغزش ها عقل را پشتوانه مستحکم وی قرار داد تا به وسیله آن تفکر کند و تدبر نماید و راه صلاح و رستگاری را بپیماید.
آنگاه انسان به پشتوانه این عقل که حجت باطنی نام گرفت در کوران حوادث راه مستقیم را برگزید.
آنجا که از سد مشکلات اقتصادی عبور کرد عقل معاش را بکار گرفت و در عبور از سنگلاخ های سیاسی عقل سیاست و در پیچ و خم های زندگی به عقل اجتماعی تکیه زد ولی شاه بیت غزل عقل در عقل مدیریتی رقم خورد که مقصود ما در این نوشتار است. اصطلاحی که رهبر معظم انقلاب به صورت داهیانه در تعریف از فرمانده کل ارتش بکار بردند تا به وسیله آن مقصود خود و اهمیت وحدت نیروهای مسلح را گوشزد کنند، عقل سیاست که بخشی از عقل مدیریتی است را نشان می دهد و حکم میکند که در تقویت قوا و وحدت نیروهای مدافع انقلاب و کشور تلاش کنیم.

گاهی سخنی می تواند جرقه تفرقه را باعث شود که دامنه آن به گستره نیروهای انقلاب سرایت کند حتی اگر آن سخن با حسن نیت مطرح شود.
امام دوراندیش ما روزی که فرمودند” اگر سپاه نبود کشور هم نبود” در همین جمله کوتاه و پرمعنا وظایف نیروهای مسلح را تبیین کردند و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی را در قلمرو مسولیت های سپاه برشمردند.
طبیعی است برای ضربه زدن به انقلاب یک راه وجود ندارد و شقوق مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی راه های نفوذ دشمن برای ضربه به نظام است و مقابله با آن هم از همین مسیرها از وظایف همگانی ملت و وظایف ویژه سپاه پاسداران است. در اینصورت بغض نسبت به این نهاد انقلابی از سوی دشمنان انقلاب و ملت امری طبیعی است ولی ترجمان برخی جملات معاندان از زبان برخی دوستان، معتمدین و مسئولین بلند پایه قابل توجیه نیست.
امروزه دنیا سپاه پاسداران را سد راه بلند پروازی های زورگویان عالم می دانند و تخریب آن را در دستور کار قرار داده اند.
دوستان همراه باید بدانند به گونه ای رفتار کنند و سخن بگویند که شائبه تفرقه در آن نباشد.
رهبر هوشیار ما در همین رابطه سخنان فرمانده ارتش را وحدت آفرین قلمداد نموده و آن را عقل مدیریتی توصیف کردند. البته این اولین بار نیست که ایشان به موضوع مهم تدبیر در امور اشاره می کنند.
قبلا نیز با گفتمان دیگری به این موضوع پرداختند که نمونه آن توصیه به تیم مذاکره کننده در مورد برجام بود که فرمودند “به دشمن اعتمادنکنید”.
این دوراندیشی در عمل خود را نشان داد و تجربه دیگری بر تجارب نظام در روابط بین الملل از خود برجای گذاشت.

انتهای پیام/ الف

  1. جانا سخن از زبان ما می گویی
    موفق باشید

Go to TOP