بارش باران و تگرگ به ۱۷ میلیمتر رسید/ ۶۳ درصد کاهش بارندگی سمیرم در بلند مدت

بارش تگرگ و باران شدید در شهرستان سمیرم در شبانه روز گذشته، به حدود ۱۷ میلیمتر رسید.

به گزارش سمیرم خبر، بارش رگبار باران که از اوایل ساعات دیروز در سمیرم آغاز شده بود در ساعت های بعد از ظهر با شدت بیشتری ادامه یافت و در مواقعی با تگرگ و باد شدید همراه بود.
بارندگی شدید به همراه رعد و برق های متوالی و پر سر و صدا برای ساعتی برق سمیرم را قطع کرد.
بارش ها، آبگرفتگی معابر و سرازیر شدن گل و لای در برخی از محل ها، از جمله خیابان هایی که در حاشیه و دامنه کوه قرار دارند را در پی داشت. این بارش سیل آسا در بخش پادنای بزرگ باعث پرآبی و گل آلود شدن رودخانه ماربُر نیز شد.
به گفته مسئول اداره هواشناسی سمیرم، میزان بارش ها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ میلی متر بود.
ستار سبزعلی به خبرنگار ما گفت: مجموع بارش ها از ابتدای سال زراعی تا زمان حاضر در این شهرستان به ۳/۱۵۶ دهم میلیمتر رسیده است.
بیشینه دمایی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ و کمینه دما نیز هفت درجه سانتیگراد گزارش شده و برای فردا نیز آسمان سمیرم آفتابی در بامداد همراه با ابرهای پراکنده پیش بینی شده است.
همچنین بارش باران مشکلاتی را نیز برای عشایری که زودتر از موعد به ییلاق عزیمت کرده اند ایجاد کرد، که امدادگران جمعیت هلال احمر سمیرم با حضور در مرزهای عشایری به این تعداد خانوار امدادرسانی کردند.
شهرستان سمیرم با چهار محدوده مطالعاتی (دشت) قبرکیخا، سمیرم، وردشت وکُمه جزو حوضه آبریز کارون بزرگ محسوب می شود و دارای ۱۹ هزار هکتار باغ، ۱۵ هزار هکتار زمین زراعی، ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی و ۳۳۰ هزار هکتار مرتع و جنگل های طبیعی است.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP