آشفته بازار نهاده‌ها، قیمت تخم‌مرغ را بالا برد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران افزایش قیمت نهاده‌ها و ازدیاد تقاضا برای تخم‌مرغ را دلیل اصلی نوسان قیمت این محصول اعلام کرد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۶۰۰ ، متوسط دانه‌ای ۳۸۰ و شانه‌ای ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی افزایش قیمت نهاده‌ها و ازدیاد مصرف را دلیل اصلی نوسان قیمت تخم‌مرغ نسبت به هفته‌های اخیر اعلام کرد.

نبی‌پور با انتقاد از نوسان شدید قیمت نهاده‌ها، افزود: در سه ماه اخیر نرخ هر کیلو ذرت ۸۵۰ و کنجاله سویا ۲ هزار تومان بود که هم اکنون با افزایش قابل توجهی هر کیلو ذرت با نرخ هزار و ۲۰۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار، تصریح کرد: با توجه به نوسان شدید قیمت نهاده‌ها، نرخ تخم‌مرغ در بازار غیرقابل پیش‌بینی است و حال باید منتظر ماند و دید که بازار نهاده‌ها به کدام سمت و سو می‌رود.

وی با اشاره به اینکه آنفلوانزای حاد پرندگان کماکان ادامه دارد، تصریح کرد: از ابتدای سال ۲۵ تا ۲۶ گله در یزد، کاشان و اشتهارد معدوم شدند که بنا برآخرین اعلام صندوق بیمه تا کنون ۶۰ درصد خسارت ناشی از آنفلوانزا پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP