اجرای چهار خطّه شدن جاده سمیرم یاسوج در سال جاری/ ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار طرح

 رییس اداره راه و شهرسازی سمیرم از برگزاری مناقصه اجرای جاده سمیرم، یاسوج و مشخص شدن پیمانکار پروژه در هفته آینده خبر داد.

به گزارش سمیرم خبر، علیرضا طایی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، با اشاره به بازدید پیمانکاران مطرح کشوری از مسیر اجرای این طرح ملی اظهار کرد: این بازدید قبل از برگزاری مناقصه انجام شد تا هفته آینده شاهد باز شدن پاکت ها و مشخص شدن پیمانکار اجرای پروژه باشیم.
این مسئول افزود: پیمانکارانی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا سپاه نیز در این مناقصه شرکت کردند.
وی خاطر نشان کرد: اعتبار این طرح در مرحله اول اجرا به طول ۳۳ کیلومتر با حفر دو تونل در مسیر، ۹۰۰ میلیارد ریال است.
رییس اداره راه و شهرسازی سمیرم تصریح کرد: این موضوع در نشست اخیر مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز مطرح و شروع بکار آن بعد از مشخص شدن پیمانکار قطعی شده است.
طایی همچنین از نهایی شدن مناقصه پروژه های روستای آغداش به اسلام آباد، روستای شهید به دژکرد، خسروشیرین و گرموک به هونجان شهرضا خبر داد و ابراز امیدواری کرد: سال جاری شاهد پیشرفت خوب این طرح ها در شهرستان باشیم.
بر همین اساس، مطالعات و نقشه برداری این طرح کلان ملی در سال ۸۹ کلید زده شد.
شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم دارای ۴۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۳ کیلومتر راه اصلی، ۱۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۴۰۳ کیلومتر راه روستایی است.
این شهرستان رتبه دوم راه های همسنگ و رتبه سوم راه های روستایی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
سمیرم در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج قرار دارد و جاده پرتردد و کوهستانی بین این مناطق هر ساله شاهد سوانح رانندگی مرگباری است.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP