آخرین تحولات بازار مرغ/ نرخ مرغ در آستانه ۹ هزار تومانی شدن

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های مناطق مختلف ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی ، با اشاره به آخرین تحولات بازار مرغ، اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های مناطق مختلف ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی با انتقاد از رشد روز افزون نرخ نهاده‌های دامی، افزود: با توجه به روند رو به رشد قیمت نهاده‌ها، مرغداران با احتیاط بیشتری به امر تولید می‌پردازند که انتظار می‌رود اظهارات مسئولان مبنی بر آنکه نرخ ارز بر بازار نهاده‌ها تأثیری ندارد به حالت اجرا در بیاید.

به گفته حجت، با وجود تغییرات نرخ نهاده‌ها، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده ۶ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی نرخ هر کیلو ذرت را هزار و ۲۰۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: ادامه روند افزایش قیمت نهاده‌ها بر میزان تولید تأثیر منفی خواهد گذاشت، در حالیکه با رسیدن نرخ مرغ زنده به قیمت واقعی خود جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP