حقایقی جالب درباره برج ایفل +تصاویر

برج ایفل یکی از پربازدیدترین و شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان می‌باشد که ساخت آن ۲۶ ماه طول کشیده است.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ برج ایفل یکی از پربازدیدترین و شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است. این برج فلزی در میدان شان دو مارس پاریس و در کنار رود سن قرار دارد. برای ساخت این برج ۳۲۴ متری از ۲ و نیم میلیون پیچ و مهره و میخ پرچ و به طور کلی از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه استفاده شده ‌است. ساخت برج ایفل ۲۶ ماه طول کشیده و در ساخت آن ۸۵۰ نفر همکاری کرده‌اند.

در این مطلب می خواهیم حقایقی جالب و شاید باور نکردنی در مورد این بنای عظیم که احتمالا از آنها بی‌خبر هستید را برای شما بازگو کنیم.

برخلاف تصور بلندترین برج فرانسه نیست

در سال ۱۸۸۹ که ساخت برج ایفل تمام شد، تقریبا دو برابر ارتفاع سازه های آن زمان بود ولی امروزه این برج در جایگاه نهم بلندترین سازه‌های فرانسه قرار می‌گیرد و دکل‌های بلند رادیویی از آن بلندترند.

برج ایفل در اصل قرمز بوده است

 

حقایقی جالب و عجیب در مورد برج ایفل +تصاویر

 

برج ایفل در زمان ساخت به رنگ قرمز بوده و باید بگوییم که ۱۸ بار رنگ آمیزی شده و حتی زمانی زرد نیز بوده است. اما امروزه به صورت رسمی آن را برج قهوه‌ای ایفل (Eiffel Tower Brown) میخوانند و با ۶۰ تن رنگ و با رنگ آمیزی یک ساله برنزی شده است.

محبوبیتش از شما خیلی بیشتر است

در فیسبوک حدودا ۱.۶ میلیون طرفدار دارد و یعنی محبوبیتش از شما بیشتر است و در تمام سلفی های گردشگرانی که در این منطقه و در سفر به پاریس گرفته اند، حضور دارد.

زیر نور خورشید خم می‌شود

به دلیل فلزی بودن آن، در گرمای خورشید منبسط می‌شود و این انبساط سبب می‌شود این برج عظیم در حدود ۱۵ سانتی متر خم شود.

۳۰ کپی از برج ایفل در سراسر دنیا وجود دارد

 

حقایقی جالب و عجیب در مورد برج ایفل +تصاویر

 

بیشتر این برج ها کوچک‌تر از برج اصلی هستند اما یکی در مرکز شهر توکیو وجود دارد که هم اندازه‌ی برج ایفل است و برج توکیو نام دارد که برجی مخابراتی و تفریحی در پارک شیبا در توکیو می‌باشد. و آن دومین سازه‌ی بلند در ژاپن به شمار می رود، همچنین تگزاس نیز یک برج ایفل دارد.

دوبار به نام آهن قراضه فروخته شده است

در سال ۱۹۲۵ و زمانی که برج ایفل فرسوده و خراب شده بود، فردی به نام ویکتور لوستینگ با سند وانمود کرد که یک مقام دولتی است و سپس با یک عده از دلالان آهن آلات اسقاطی قرار داد بست و پول هنگفتی به جیب زد. بعد از مدتی دلالان به ادارات دولتی رفتند تا مطلع شوند چه زمانی می توانند آهن آلات خود را بردارند که تازه متوجه شدند ویکتور لوستینگ یک کلاهبردار بوده است. نکته جالب توجه این جاست که یک ماه بعد از این ماجراها لوستینگ مجددا نقشه‌ی خود را به طور کامل برای عده ای دیگر اجرا کرد.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP