جلوگیری از ارتکاب جرم با استفاده از دستبندی هوشمند + تصاویر

استرس، ناتوانی و ترس شدید در زمان مواجه با فرد متخاصم دانشمندی را بر آن داشته است تا برای محافظت از بانوان دستبندی ویژه با قابلیت‌های منحصربه فرد تولید کند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ دانشمندان به تازگی دستبندی منحصربه فرد ساخته شده از سنگ‌های قیمتی طراحی کرده اند که می‌تواند در صورتی که فرد در معرض خطر یا حمله قرار بگیرد بدون حتی نیاز به فشردن دکمه به پلیس اطلاع دهد.

این دستبند تنها ۴۰ دلار قیمت دارد و پس از شناسایی اینکه فرد در معرض خطر است مختصات محل فرد پوشنده دستبند برای پلیس ارسال می‌شود.

این دستبند به وسیله دانشجوی دانشگاه آلاباما تولید شده است و افزون بر پلیس، فرد می‌تواند لیستی از افرادی که در زمان خطر باید از وضعیت فرد با خبر باشند مانند والدین، همسر یا دوستان را برای دستبند تعریف و در حافظه آن بارگزاری کند.

از جلمه دیگر قابلیت‌های این دستبند هوشمند نور قرمز از لامپ‌های کوچک تعبیه شده برروی آن و هشدار صوتی بلندی است که در مواقع خطر پخش می‌شود تا دیگران بتوانند با شنیدن صدا و نور به کمک فرد در معرض خطر بشتابند.

ساخت این دستبند در مراحل اولیه است و سازنده آن در نظر دارد امکاناتی بیشتر به آن بیفزاید.

اکنون نرم افزار‌ها و شماره تلفن پلیس که برروی گوشی تلفن همراه هوشمند قرار دارند، اما در مواقع خطر و روبه رو شدن فرد با یک مهاجم استفاده از آن‌ها دشوار و زمان بر است و امکان آسیب دیدن فرد یا سرقت وسایل او یا حتی به قتل رسیدنش وجود دارد؛ به همین دلیل این دستبند بدون نیاز به طی مراحل دست و پاگیر و پس از شناسایی خطر به شکل خودکار به پلیس اطلاع رسانی انجام می‌دهد.

 

اجزای این دستبند که به شکلی کاملاً عادی و با استفاده از جواهرات ساخته شده است شامل چندین حسگر، چراغ و سیستم هشدار صوتی است که به شکل مداوم فعالیت‌های کاربر و علائم حیاتی او را ردیابی و ذخیره می‌کند و در صورت شناسایی استرس شدید و بالارفتن ناگهانی ضربان قلب به پلیس اطلاع می‌دهد.

سازنده این دستبند امیدوار است استفاده از آن در سال‌های آینده سبب کاهش خطر و بروز جرم و جنایت به ویژه برروی زنان و کودکان شود.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP