۸ واحد آموزشی در سمیرم افتتاح و کلنگ زنی می شوند

هشت واحد آموزشی به همت مجمع خیران مدرسه ساز و بنیاد برکت در شهرستان سمرم افتتاح یا کلنگ زنی می شوند.

به گزارش سمیرم خبر، مدیر آموزش و پرورش سمیرم با اشاره به برپایی اولین جلسه خیران مدرسه ساز در این شهرستان اظهار کرد: اردیبهشت ماه شاهد کلنگ زنی شش واحد و همچنین بهره برداری و افتتاح دو مدرسه در این شهرستان خواهیم بود.
محمد نادری تشکیل مجمع خیرین مدرسه‌ساز را فرصتی جدید و ارزشمند برای این شهرستان دانست و گفت: این فعالیت ها و افتتاح ها با همکاری بنیاد برکت جای تقدیر داشته و باید با نگاه ویژه به این منطقه باز هم دنبال شود.
وی با بیان اینکه شهرستان سمیرم دارای ۱۵ مدرسه فرسوده تخریبی و ۴۰ مدرسه نیازمند مقاوم سازی است ادامه داد: حدود ۹هزار دانش آموز در شهرها، روستاها و بخش عشایری با پراکندگی بالای روستایی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.
این مسئول کمبود سرمایه مالی در این نهاد بزرگ فرهنگی وآموزشی را یادآور شد و گفت: اولویت نداشتن آموزش‌وپرورش در نگاه کلان برخی مسئولان جای تأسف دارد.
مدیر آموزش و پرورش سمیرم همچنین به اجرای طرح مهارت محور مدارس عشایری در شهرستان سمیرم اشاره داشت و افزود: اجرای موفق این طرح ملی با مشارکت ۱۳ دانش آموز عشایری در روستای ‘دشت بال’ بخش پادنای بزرگ سمیرم به اجرا درآمد.
نادری اظهار کرد: دانش آموزان عشایری هفت پایه تحصیلی پیش دبستانی و اول تا ششم دوره ابتدایی در این طرح آموزش های مهارتی و حرفه ای را فرا گرفتند.

انتهای پیام/ الف

 

Go to TOP