- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

آمادگی دانشگاه آزاد برای انتقال مرکز فعالیت‌های منطقه‌ای به سوریه

به گزارش تیم رصد سمنا؛ علی اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه در دمشق در خصوص تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای دمشق، حلب و لاذقیه دیدار و گفتگو کرد.

ولایتی در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک میلیون و پانصد هزار دانشجو است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی آن را دارد تا مرکز فعالیت های منطقه ای خود را در کشور دوست و برادر سوریه قرار دهد.

رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به استقبال رئیس جمهور سوریه از تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در این کشور و توسعه همکاری های علمی، افزود: سوریه پس از سپری کردن دوران سخت جنگ امروز وارد مرحله سازندگی شده است و با توجه به گستردگی و توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی، تاسیس واحدهای این دانشگاه در این کشور با توجه به نیازمندی های علمی سوریه می تواند روند سازندگی را تسریع نماید.
دانشگاه آزاد در ۴ کشور شعبه دارد

همچنین در این دیدار علیرضا شیخ عطار مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ تعداد دانشجویان خارجی در کشور پیشتاز است، گفت: بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند که اکثر آنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در ۴ کشور لبنان، افغانستان، انگلستان و امارات متحده عربی شعبه دارد و هم اکنون همکاری های علمی با کشورهای آلمان، روسیه و آذربایجان به خصوص در حوزه های پزشکی آغاز شده است.

عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری های گسترده علمی بین دو کشور و تبادل استاد و دانشجو گفت: امروز سوریه در رشته های های تک، آی تی، ام بی ای و … بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری های علمی با ایران است.

در ادامه این دیدار طرفین درباره مقدمات اجرایی و قانونی تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سه شهر اصلی دمشق، حلب و لاذقیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران