۱۰ فریم از عجایب خلقت

تصاویری از طبیعت وجود دارد که تماشای آن هر انسانی را شگفت زده می کند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ شگفتی‌های طبیعت را تقریبا در هر کشوری می‌توان مشاهده کرد و تعدادی از آن‌ها را همه ما می‌شناسیم. اما در این مطلب تعدادی از شگفتی‌های کمتر شناخته شده را به شما معرفی کنیم که آنقدر زیبا هستند که بخواهیم از آن‌ها دیدن کنیم یا به آن‌ها سفر کنیم. آیا هیچ یک از این مکان‌ها را از نزدیک دیده اید؟

 

ارگ چبی، مراکش

ارگ چبی در صحرای مراکش قرار دارد و منظره‌ای خیره کننده از تپه‌های ماسه‌ای بادی است که شما را به دنیای دیگری می‌برد. آن‌ها به طول ۲۲ کیلومتر امتداد یافته و برخی از آن‌ها ۱۵۰ متر ارتفاع دارند. اعتقاد بر این است که این ماسه‌ها دردهای بدن را درمان می‌کنند، بنابراین مردم مراکش هر سال از این مکان دیده کرده و خودشان را تا گردن زیر ماسه‌های داغ خاک می‌کنند.

10 فریم از عجایب خلقت

 

برایس کانیون، آمریکا

تقریبا همه گرندکانیون را می‌شناسند، اما حتما بیشتر شما با برایس کانیون آشنا نیستند که شبیه یک آمفی تئاتر طبیعی است. هوای سرد و فرسایش آب این ستون‌های عجیب را ایجاد کرده که هودو نام دارند.

 

10 فریم از عجایب خلقت

پانتانال، برزیل

پانتانال بزرگترین تالاب جهان است. پانتانال علاوه بر منظره زیبا، محل زندگی برخی از گونه‌های شگفت‌انگیز مثل کاپی‌بارا یا برگچه‌خوار و مورچه‌خوار‌های غول پیکر است.

10 فریم از عجایب خلقت

پلایا اوسشنال

هر سال هزاران لاکپشت به ساحل پلایا اوسشنال می‌آیند. از آنجا که این ساحل یکی از معدود پاتوق‌های این لاکپشت‌های کمیاب است، این منطقه اکنون پارک ملی است. اگر در زمان مناسبی به این منطقه سفر کنید، می‌توانید این منظره فوق العاده و نادر را ببینید.

 

10 فریم از عجایب خلقت

تالاب آبی، ایسلند

دمای آب این تالاب زیبا از ۳۷ تا ۳۹ درجه سانتیگراد متغیر است. آب سرشار از موادمعدنی این تالاب برای اختلالات پوستی مثل پسوریازیس خوب است. قبل و بعد از ورود به این چشمه آب گرم، طبق قوانین بهداشت ایسلند باید از دوش‌های عمومی استفاده کرده و خودتان را بشویید. هرچند خود تالاب طبیعی است، اما با آب گرم شده توسط نیروگاه حرارتی مجاور پر شده است.

10 فریم از عجایب خلقت

واله د لا لونا، شیلی

پس از سفر به این منطقه می‌توانید به راحتی آرزوی سفر به ماه را فراموش کنید. انواع بافت و رنگ که توسط آب و باد در این منطقه ایجاد شده و برکه‌های خشکی که شبیه دهانه‌های روی ماه هستند حس راه رفتن روی ماه را به شما می‌دهند.

10 فریم از عجایب خلقت

کولکا کانیون، پرو

کولکا کانیون تقریبا دو برابر گرند کانیون آمریکا عمق داشته و هنوز ساکنانی دارد که تراس‌های پلکانی خود را برای کشت موادغذایی حفظ کرده اند. علاوه بر سایت‌های باستان شناسی و جاذبه‌های فرهنگی، چشمه‌های آبگرم متعددی هم وجود دارد.

10 فریم از عجایب خلقت

وایو تاپو، نیوزیلند

وایو تاپو یکی از بهترین شگفتی‌های نیوزیلند است. در یک پیاده روی سه ساعته در وایو تاپو با شگفتی‌های جدیدی از آبفشان‌ها تا برکه‌های رنگارنگ روبرو می‌شوید که باید خودتان ببینید تا باور کنید. همچنین استخر‌های گل و مسیر‌های پیاده‌روی سبز هم وجود دارد. استخر شامپاین احتمالا معروف‌ترین جاذبه وایو تاپو با یک حلقه بیرونی نارنجی رنگ است.

10 فریم از عجایب خلقت

دره جیوژایگو، چین

جیوژایگو به معنای «نه روستا» نامش را از نه روستای تبتی گرفته که در این دره وجود دارند. کل دره پر از رودخانه‌ها و برکه‌های زیباست و با کوه‌های برفی احاطه شده است. این دره یک شگفتی طبیعی مهم است که در دسته ذخیره گاه‌های زیست‌کره قرار می‌گیرد.

10 فریم از عجایب خلقت

 

سینگی د بمارا (Tsingy de Bemaraha)، ماداگاسکار

پدیده‌های سنگی شگفت انگیز در سینگی د بمارا علت نامگذاری آن هستند، چون این پدیده‌های سنگی در زبان محلی سینگی نامیده می‌شود. علاوه بر این می‌توانید جنگل‌های مانگروی حفاظت شده و مجموعه‌ای ازحیوانات وپرندگان شگفت انگیز را در آن ببینید.

10 فریم از عجایب خلقت

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP