سمیرمی ها از تسهیلات بافت فرسوده استقبال نکردند

رئیس اداره راه و شهرسازی سمیرم گفت: مردم این شهرستان از طرح ها و تسهیلات احیای بافت های فرسوده استقبال نکردند.

علیرضا طایی در گفتگو با خبرنگار سمیرم خبر، با اشاره به کمترین استقبال مردمی در استان اصفهان برای احیای بافت های فرسوده در سمیرم اظهار کرد: این اداره با همکاری شهرداری طرح های خوبی برای اصلاح و احیاء این بافت ها دارد.
این مسئول خاطرنشان کرد: شهرداری سمیرم نقاطی را بویژه در محله های کوشک و زیرقلعه مشخص کرده که هم معابر نامناسبی دارند و هم منازل قدیمی و فرسوده هستند.
وی با اشاره به وقوع زلزله های خفیف دو سال گذشته تصریح کرد: کمک رسانی به هنگام وقوع زلزله در چنین مناطقی با وضعی که امروز دارند، حتما مشکل و سخت خواهد بود.
طایی با بیان اینکه تسهیلات خوبی به ساکنان این مناطق تعلق می گیرد افزود: همکاری مردم بویژه در بحث تجمیع پلاک ها برای نوسازی و سپس تفکیک بعد از اتمام ساخت و ساز، یکی از روش های خوب در این رابطه است.
وی طرح ودیعه مسکن را نیز یادآور شد و اظهار کرد: لزوم اجرای این طرح تشکیل تعاونی مردمی و گرفتن تسهیلات بدون بهره بانکی است که شهرداری، راه و شهرسازی و ثبت اسناد در این زمینه در ستاد بازآفرینی حضور دارند و این مسیرها را برای سهولت کار مردم تسریع می کنند.
رییس اداره راه و شهرسازی سمیرم با بیان اینکه در این طرح پروانه ساختمان نیز را ۵۰درصد تخفیف ارائه و صادر می شود افزود: سازمان نظام مهندسی نیز در این بخش همکاری خواهد کرد.
وی تصریح کرد: راه و شهرسازی به هر واحدمتقاضی ساخت در بافت فرسوده، ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره اعطا می کند و همچنین ۱۰۰ میلیون ریال در طرح ودیعه مسکن نیز به آنان تعلق خواهد گرفت.
بر این اساس، پیش از این یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سمیرم گفته بود، بیش از ۴۰ تا ۴۵ درصد بافت مسکونی شهر سمیرم فرسوده و بیشتر از ۸۰درصد فضاهای مسکونی، تجاری و حتی اداری موجود در برابر زمین لرزه آسیب پذیر است.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP