حضور تازه مسلمانان آمریکای لاتین در سمیرم/ ۷۰۰ نفر در شهرستان معتکف شدند

تازه مسلمانانی از دو کشور آرژانتین و پرو در سمیرم حضور یافتند و در مراسم هایی از جمله نماز جمعه، اعتکاف و همچنین از اماکن زیارتی و سیاحتی این شهرستان دیدن کردند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم در گفتگو با سمیرم خبر با اشاره به حضور دو زوج از کشورهای پرو و آرژانتین در شهرستان سمیرم افزود: این افراد در نماز جمعه سمیرم و در حضور نماز گزاران، هفته قبل شهادتین را گفتند و مسلمان شدند.

حجت الاسلام میثم آقایی اظهار کرد: آنها در مراسم اعتکاف نیز حاضر شدند و به سوالات معتکفان پاسخ گفتند.

وی با بیان اینکه تازه مسلمانان آمریکایی لاتین علاوه بر سمیرم به شهرهای حنا، کُمه و ونک و همچنین روستاها نیز سفر کردند ادامه داد: یکی از این خانواده ها که از کشور پرو آمده بود دارای کارشناسی علوم سیاسی بود و هم اکنون در رشته کارشناسی ادیان مشغول به تحصیل است و به مدت دو سال در ایران در رابطه با اسلام تحقیق کرده است.

این مسئول اضافه کرد: وی به سبب علاقه مندی به سیدحسن نصرالله نام پسرش را حسن نصراله گذاشته است.

رییس اداره تبلیغات سمیرم همچنین تعداد معتکفان امسال سمیرم را ۷۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: سال گذشته افزون بر یکهزار و ۳۰۰ نفر در ۲۲ مسجد شهرستان معتکف بودند.

وی بیان کرد: برگزاری نماز جماعت، ادعیه های منتخب، مداحی و پخش کلیپ‌های آموزشی از برنامه‌هایی است که در این مراسم معنوی برگزار شد اما حضور تازه مسلمانان آمریکای لاتین برنامه ویژه امسال اعتکاف بود.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP