بازرسی از ادارات سمیرم با هدف اولویت رسیدگی به کار مردم/ دستگاه ها از کالاهای تولید داخل استفاده کنند

بازرسی محسوس و نامحسوس از ادارات، رشد آمار حضور مسافران نوروزی در سمیرم، ضرورت استفاده دستگاه های دولتی از تولیدات داخلی و خرید از مغازه های درون شهری از مهمترین مسائل مطرح شده در نشست شورای اداری سمیرم بود.

به گزارش سمیرم خبر،  نماینده سمیرم عصر سه شنبه، در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال ۹۷ تاکید کرد: همه سازمان ها و اداره های دولتی باید از اجناس و کالاهای داخلی خرید و استفاده کنند.
اصغر سلیمی با اشاره به اهمیت توجه به شعار سال در حمایت از تولیدات ایرانی اظهار کرد: خرید از مغازه ها و فروشگاه های داخل شهر و شهرستان نیز موضوع مهمی است که در رونق اقتصادی و محلی اهمیت دارد.
وی با بیان اینکه تکرار سال با نام های مرتبط به هم حکمتی دارد افزود: مقام معظم رهبری در سال ۹۱ حمایت از سرمایه وکار ایرانی را مطرح کردند که باید دانست با ایجاد رقابت و برند سازی می توان به اهداف بالا تری هم رسید.
مدیران شهرستانی مدام با مرکز استان در ارتباط باشند
عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم ادامه داد: مسئولان باید مدام و پیاپی با مدیران مجموعه خود در مرکز استان در ارتباط باشند و سازمان خود را به خوبی بشناسند.
به گفته وی، مسئول دلسوز کسی است که در شهرستان ساکن باشد ویا اینکه در هر نقطه از کشور برای شهر و زادگاهش به هر روشی که می تواند، کار انجام دهد و تلاش کند.

سلیمی حضور مسئولان در روستاها را از مهمترین اهداف تحقق برنامه ها و رضایت مردم عنوان کرد.

بازرسی از ادارات در دستور کار
فرماندار سمیرم هم در ادامه این جلسه با اشاره به مشکلات کم آبی و آب شرب تصریح کرد: کم آبی و خشکسالی معضل و پدیده ای جدی است که باید آن را مدیریت کرد.
محمد جعفرزاده گفت: همه مدیران و دستگاه های مرتبط باید در موضوع بحران خشکسالی با سعه صدر و منطقی برخورد و مسائل را مدیریت کنند.
وی اظهار کرد: رضایت واولویت مردم باید در نظر گرفته شود که به همین منظور بازرسی از وضعیت ادارات به صورت محسوس و نامحسوس در دستور کار مدیریت شهرستان است.
وی ابراز امیدواری کرد: سال ۹۷ سال شکوفایی و پیشرفت روزافزون شهرستان با همکاری مردم و مسئولان باشد.

رشد ۴۵درصدی سفرهای نوروزی در سمیرم
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم هم در شورای اداری، از رشد ۴۵درصدی حضور و اقامت مسافران نوروزی در این شهرستان خبر داد.
سجاد افشاری ۹۷ اظهار کرد: بخشی از آمار ۵۸هزار و ۲۵۵نفری مسافران، عبوری و بخشی نیز اقامتی یا اسکان موقت بودند.
وی خاطر نشان کرد: بخشی از این رشد جمعیتی در بین گردشگران به سبب تبلیغات و معرفی خوب چند سال اخیر با برند «سرزمین هزار چشمه» و برپایی دو جشنواره با همین نام در دو سال اخیر بوده است.
این مسئول با اشاره به برپایی اولین آیین نوروزگاه در دو مکان مختلف سمیرم ادامه داد: اشاعه و گسترش فرهنگ، آداب و رسوم، بازی‌های بومی و محلی، موسیقی محلی، برپائی جشنواره لباس‌های محلی، شاهنامه‌خوانی و جشنواره پخت غذاهای سنتی از جمله برنامه‌های این طرح گردشگری در تعطیلات نوروزی بود.

بر این اساس، مدیران و مسئولان فعال در ستاد تعطیلات نوروزی سمیرم از جمله معاون فرماندار، رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و درمان، پلیس و پلیس راه، راهداری و حمل و نقل جاده ای، صنعت و معدن، شرکت پخش فرآورده های نفتی، بخشدار مرکزی، جمعیت هلال احمر و راه و شهرسازی، در این جلسه تقدیر شدند.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP