برپایی خیمه های معرفت به همت اداره اوقاف سمیرم

خیمه های معرفت به همت اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم، در بقاع متبرکه و امامزادگان این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز باستانی، برپا شده است.

به گزارش سمیرم خبر، کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم به خبرنگار ما گفت: گروه سنی کودکان و نوجوانان جامعه اصلی هدف این خیمه ها در این تعطیلات است.
مرتضی شجاعی افزود: پاسخ به سوالات شرعی ویژه خواهران وبرادران وبرپایی ایستگاه صلواتی برای مردم و مسافران نوروزی برنامه ریزی شده است.
وی پایگاه اصلی این طرح را امامزاده ابراهیم علیه السلام شهر سمیرم در جوار گلستان شهدای این شهر عنوان کرد و گفت: برپایی نماز جماعت با توجه به حضور خوب گردشگران در امامزاده، از برنامه های دائمی این ایام است.
شجاعی آسفالت محوطه آستان امامزاده ابراهیم(ع) شهر سمیرم را از جمله برنامه های اصلی انجام شده این اداره عنوان کرد و ادامه داد: هشت غرفه و سوئیت برای اسکان زائران و مسافران نیز احداث شده است.
شهرستان سمیرم دارای ۱۳۸ مسجد، ۸۵ موقوفه متصرفی و غیر متصرفی، ۴۰ حسینیه، مهدیه، دارالقرآن، دارالعلم و تکیه، ۱۰ امامزاده و پنج مقبره است.
بر این اساس، قرار گرفتن آستان مقدس امامزاده ابراهیم علیه السلام در ورودی شهر سمیرم در جوار گلستان شهدا و شهدای گمنام، زمینه های گردشگر و مسافر پذیری این مکان معنوی و مقدس را بیشتر کرده است.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP