در جلسه ای با معاونان وزیر بهداشت؛

۱۰ میلیارد ریال برای احداث کلینیک ویژه بیمارستان سمیرم اختصاص یافت

۱۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز کلینیک ویژه تخصصی در محوطه بیمارستان سیدالشهداء علیه السلام شهرستان سمیرم، اختصاص یافت.

به گزارش سمیرم خبر، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران این شهرستان، با اشاره به جلسه اخیر خود با معاونان درمان و بهداشت وزارت بهداشت، اظهار کرد: اختصاص این اعتبار در این نشست مصوب و نهایی شده است.
اصغر سلیمی خاطر نشان کرد: احداث این کلینیک نیازهای درمانی منطقه، با توجه به مشکلات تامین پزشک و تخصص های مختلف را تا حد زیادی مرتفع خواهد کرد.
اصغر سلیمی افزود: اگر امکانات بیمارستانی و درمانی خوبی در این شهرستان داشته باشیم مردم از شهرها و روستاهای مجاور برای درمان خود به سمیرم می آیند و این مهم باعث ارتقاء بهداشت و درمان این منطقه می شود.
وی مساعدت در رابطه با ساخت خانه بهداشت عشایری را از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: بیش از ۳۰هزار نفر از عشایر شش الی هفت ماه از سال در سمیرم حضور دارند و این موضوع ضرورت احداث مرکز بهداشتی برای این جامعه را دوچندان می کند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، پیگیری استقرار پایگاه فصلی اورژانس در شهر ونک و ساخت و تکمیل اورژانس با تجهیزات در سمیرم، بخش های وردشت و پادنای بزرگ را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه کاری عنوان کرد.
بر این اساس، تجهیز وسایل مورد نیاز پایگاههای اورژانس سمیرم، تخصیص اعتبار برای محوطه سازی و دیوارکشی خانه های بهداشت، نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن و تامین پزشک از مسائل مطرح شده در این نشست و با حضور مدیر و معاون شبکه بهداشت و همچنین بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم بوده است.
۲۷۰ نفر نیروی انسانی در شبکه بهداشت و درمان سمیرم و ۲۶ خانه و مراکز بهداشت روستایی در روستاهای این شهرستان خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم این شهرستان ارائه می کنند.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP